بارش برف در خراسان شمالی
اجتماعی و حوادث اخبار ویدیویی

بارش سنگین برف در خراسان شمالی

بارش شدید و سنگین برف در جاده‌های خراسان شمالی گردنه امین‌الله در حدفاصل بجنورد به آشخانه و همچنین جنگل گلستان به چمن بید را به‌طور کامل مسدود کرده است.

بارش برف در خراسان شمالی

از ظهر روز جمعه، بارش برف در نقاط مختلف خراسان شمالی آغاز شد و این بارندگی‌ها در شب گذشته علاوه بر شدت، همراه با کولاک شدید به وقوع پیوست.

قرارگاه حمل‌ونقل و راهداری زمستانی خراسان شمالی با صدور اطلاعیه از انسداد گردنه امین‌الله در حدفاصل بجنورد به آشخانه و همچنین محور جنگل گلستان به چمن بید خبر داده و آورده است: تمامی محورهای خراسان شمالی از جوی نیمه‌ابری تا ابری برخوردار هستند که در جاده‌های بجنورد به اسفراین، بجنورد به شوقان، بجنورد به ناوه و حوزه شهرستان راز و جرگلان در تخته باغلق تردد فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

ابراهیم پرفند از آخرین اقدامات انجام‌شده برای درراه ماندگان جاده‌های استان خبر داد و گفت: هلال‌احمر بجنورد از شب گذشته تا بامداد امروز شنبه، بیش از ۱۲۰۰ نفر را در محل‌های مشخص‌شده برای اسکان اضطراری، پذیرش کرده است.

رئیس هلال‌احمر بجنورد به محل‌های تعیین‌شده نیز اشاره کرد و افزود: مساجد قائم در شهرک امام خمینی بجنورد، مسجد شهرک شاهد، مسجد امام رضا، مسجد کرمانی و آستان مقدس سید عباس بجنورد، پذیرای مسافران درراه مانده کولاک برای اسکان اضطراری بوده است.

آموزش‌وپرورش خراسان شمالی نیز همزمان با این بارش‌ها اطلاعیه‌هایی برای تعطیلی مدارس ۸ شهرستان خراسان شمالی صادر کرد. براساس اعلام سازمان هواشناسی این بارش امروز به‌پایان می‌رسد و کاهش محسوس هوا در خراسان شمالی قابل پیش‌بینی است.

 

منبع فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *