بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی
به تازگی منتشر شده

معرفی ۵ کتاب خودآموز زبان انگلیسی

بسیاری از افراد، فرصت و شرایط شرکت در کلاس های حضوری و آنلاین را ندارند و ترجیح می دهند خودشان زبان یاد بگیرند. امروز ۵ مورد از بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی را به شما معرفی می کنیم تا راحت تر و اصولی تر زبان یاد بگیرید.

بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی

یادگیری زبان یک ضرورت در دنیای امروز است و همه ما باید دیر یا زود، مهارتهای خود را در زبان انگلیسی تقویت کنیم. انگلیسی به نوعی زبان دوم بسیاری از کشورهاست و مردم زیادی در سرتاسر دنیا به این زبان مکالمه می کنند. همچنین انگلیسی زبان علمی جهان است و مقالات، کلاسها، سمینارها و … از آن برای تبادل اطلاعات استفاده می کنند

بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی

۱- Practical English Usage ، مجموعه ای درخشان در گرامر

مجموعه کتب آموزشی  Practical English Usage جزء بهترین کتابها برای یادگیری گرامر هستند. این کتابها به گونه ای طراحی شده اند که بسیار جامع و کامل بوده و در چند سطح، مهارت شما را در زمینه گرامر و دیگر بخش ها ارتقا می دهند.  در سال ۲۰۱۴ این مجموعه موفق به کسب جایزه بزرگ ELTons 2014 British Council lifetime achievement award شد.

Practical English Usage پر است از لغات جدید، عبارت‌های پرکاربرد، اصطلاحات رایج و نکات دستور زبان و گرامر. پارت اول این مجموعه، شامل ۲۸ بخش است که در آن تمام نکات دستور زبان، قواعد و ساختارهای گرامر به بهترین شکل آموزش داده شده اند. بخش دوم کتاب Practical English Usage به آموزش لغات و عبارات کاربردی اختصاص دارد. در این بخش، لغاتی را یاد می گیرید که هر زبان آموزی باید آنها را بلد باشد.

بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی

۲- یادگیری لغات با Vocabulary In Use

مجموعه کتب Vocabulary In Use در چهار سطح، تلاش می کند لغت های مهم و کاربردی را به مخاطب آموزش دهد. چندین درس یک صفحه ای در این کتابها گنجانده شده است که متناسب با سطح کاربر  (مبتدی، متوسط یا پیشرفته) هریک لغات مربوط به یک موضوع خاص را پوشش می دهند. تنوع دروس به گونه ای است که در پایان مطالعه مجموعه، شما را به تسلط کافی در حوزه های مختلف می رساند.

مثلا سطح upper intermediate این مجموعه موضوعات کاربردی رایج و هیجان‌انگیزی مانند؛ یادگیری، کشورها، موضوعات مربوط به انسان‌ها( ظاهر، خانواده، دوستان، ازدواج، طلاق، احساسات و غیره) کار، مطالعه و تحصیل، شغل و کسب‌وکار، سرگرمی و اوقات فراغت، گردشگری، ارتباطات و فناوری، موضوعات اجتماعی و… را به شما ارائه می دهد. با انجام دادن تمرین هایی که پس از هر درس ارائه شده است، می توانید مهارت خود را افزایش دهید.

بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی

  ۳- Tactics for listening بهترین برای listening

شاید کمتر کتابی را در میان بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی بتوان یافت که برای آموزش مهارتهای شنیداری مناسب باشد. اما Tactics for listening نوشته ی Jack C. Richards استاد نام دار کتاب‌های زبان انگلیسی، این کار را می کند. این مجموعه، یک منبع غنی از محتوای ارزشمند برای تقویت مهارت شنیداری به لهجه آمریکایی است.

این کتاب به شما کمک می کند که در ۳ دوره از مبتدی تا پیشرفته، مهارت شنیداری زبان را تقویت کرده و بر آن مسلط شوید. در هر سطح از این کتاب، ۲۴ درس با موضوعات کاربردی گنجانده شده است که که با فایل های صوتی همراه شده اند. شما باید فایل های صوتی را گوش داده و به سوالات مرتبط با آن پاسخ دهید.

بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی

Speakout-4 برای تقویت مکالمه

در ادامه معرفی بهترین کتابهای خودآموز زبان انگلیسی، به کتابی برای یادگیری هرچه بهتر مکالمه می رسیم. مجموعه کتاب های Speakout به شما کمک می کنند که مکالمه انگلیسی را به لهجه بریتانیایی یاد بگیرید. شما با این مجموعه، یک دوره ۸ سطحی آموزش گفت‌وگو را می گذرانید که تمرکز آن بر آموزش موضوعات رایج در زندگی روزمره و واقعی است.

لغات، عبارات و جملات پرکاربرد، بخش‌هایی ویژه برای گرامر و نکات دستور زبان، قسمتی مخصوص برای تقویت مهارت شنیداری و ویژگی‌های برجسته دیگر، مجموعه Speakout را به یکی ای بهترین کتابهای آموزش زبان تبدیل کرده اند که به ویژه در بخش مکالمه، بسیار موثر و مفید هستند.

بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی

۵- Longman Academic Writing Series بهترین برای نگارش

برای تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی هم می توانید از مجموعه کتابهای Longman Academic Writing Series کمک بگیرید. این کتاب برای ارتقا مهارت رایتینگ یا مهارت نگارش، کمک بسیار زیادی به شما می کند. این کتاب شامل ۵ سطح است که از مبتدی تا پیشرفته، تمام فنون و نکات مرتبط با نگارش متون مختلف آکادمیک را به شما آموزش می دهد.

بهترین کتابهای خودآموز انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *