توقیف ۱۳ کشتی یمنی
بین الملل

توقیف ۱۳ کشتی یمنی توسط ائتلاف سعودی

مسئولان بندر الحدیده یمن با اشاره به توقیف ۱۳ کشتی یمنی توسط ائتلاف سعودی اعلام کردند که ائتلاف سعودی به این کشتی ها که حامل سوخت و مواد غذایی  هستند در اطراف این بندر اجازه بارگیری نمی‌دهد.

توقیف ۱۳ کشتی یمنی

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، مسئولان بندر الحدیده افزودند، کشتی هایی که از سوی ائتلاف سعوی توقیف شدند، حامل ۱۶۱ هزار و ۶۶۳ تن مشتقات نفتی، ۸ هزار و ۵۱۸ تن گاز و ۶۸ هزار و ۱۳۰ تن مواد غذایی هستند.

بر اساس این گزارش، توقیف ۱۳ کشتی یمنی توسط ائتلاف سعودی در حالی انجام شده که این کشتی ها دارای مجوز از سوی سازمان ملل متحد هستند؛ اما ائتلاف سعودی با هدف تحت فشار قرار دادن مردم یمن اجازه پهلوگیری به این کشتی ها در بندر الحدیده نمی دهد و آن ها را توقیف کرده است.

دولت مستعفی یمن و “جنبش انصارالله” در مذاکرات صلحی که ۱۳ دسامبر سال گذشته (۲۲ آذر ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق هایی درباره استان های ساحلی الحدیده و “تعز” دست یافتند، اما این توافق ها با توجه به اختلاف های دو طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *