• امروز : یکشنبه - ۲۶ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : 6 - شوال - 1445
  • برابر با : Sunday - 14 April - 2024
6

سومین روز عملیات حماس و نیروهای مقاومت علیه اسرائیل

  • کد خبر : 51213
  • 09 اکتبر 2023 - 9:56
سومین روز عملیات حماس و نیروهای مقاومت

تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی در سومین روز متوالی از عملیات «طوفان الاقصی» ادامه دارد که صهیونیست‌ها آمار جدیدی از کشته‌های نظامیان خود منتشر کردند.

درگیری‌ها در سومین روز از عملیات طوفان الاقصی توسط گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) علیه اشغالگران بین نیروهای رژیم صهیونیستی و مبارزان مقاومت فلسطین در مناطقی در داخل اراضی اشغالی ادامه دارد و صهیونیست‌ها نیز به حملات خود به مناطق مختلف نوار غزه ادامه می‌دهند که منجر به شهادت غیرنظامیان بی‌دفاع و تخریب منازل و مساجد می‌شود

افزایش آمار شهدای غزه

به گزارش ایسنا، از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون بیش از ۴۳۶ فلسطینی از جمله بیش از ۱۲۰ کودک شهید شده‌اند.

هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی چندین حمله به بیت حانون انجام دادند و تعدادی از خیابان‌های اصلی را ویران کردند، تعدادی از مجروحان به بیمارستان اندونزی منتقل شدند در حالیکه کادر آمبولانس به دلیل تخریب خیابان‌ها برای رسیدن به بیمارستان با مشکل مواجه هستند.

جنگنده‌های رژیم اشغالگر در حملات هوایی به نوار غزه ده‌ها خانه امن غیرنظامیان، بسیاری از نهادهای دولتی و اماکن نظامی را هدف قرار دادند.

در این راستا هواپیماهای نظامی رژیم صهیونیستی یک خانه متعلق به خانواده مشتهی در محله شجاعیه در شرق غزه و یک خانه متعلق به خانواده البریم در خان‌یونس را ویران کردند.

براساس گزارش الجزیره، منابع پزشکی بعد از نیمه شب امشب گزارش دادند که ۲۱ شهید از خانواده الزعانین بر اثر بمباران منزلشان در شهرک بیت حانون در شمال نوار غزه جان باختند.

خبرنگار فلسطین الیوم گزارش داد، در حمله اشغالگران به رفح ۱۸ شهید، در حمله به خان‌یونس پنج شهید و تعدادی مجروح گزارش شده است.

هواپیماهای اشغالگر علاوه بر منطقه العطاطره در غرب بیت لاهیا، خانه‌ای را در شهر بیت لاهیا با چندین موشک هدف قرار دادند و خانه‌ای را در شهرک القراره در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

خبرنگار الجزیره گزارش داد: در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌ای در دیرالبلاح در مرکز نوار غزه را هدف قرار داد، سه فلسطینی شهید شدند.

منابع پزشکی انتقال چند مجروح و شهید بر اثر بمباران خانه‌ای در اردوگاه بشیت در رفح متعلق به خانواده ابوهلال به بیمارستان را تایید کردند. این بمباران همچنین باعث تخریب منازل مجاور خانه مورد نظر شد.

نظامیان صهیونیست صبح امروز دوشنبه همچنین مسجدی در نزدیکی اردوگاه الشاطی را بمباران کردند.

گلوله باران شدید توپخانه رژیم صهیونیستی مناطقی در مجاورت حصار امنیتی در شرق نوار غزه

خبرنگار الجزیره گفت که حملات توپخانه‌ای شدید رژیم صهیونیستی مناطقی در مجاورت حصار امنیتی در شرق نوار غزه را هدف قرار داد.

ترور یک فلسطینی که با بلدوزر به یک ایست بازرسی نظامی در ورودی شهر قدیمی الخلیل حمله کرد

بامداد امروز دوشنبه ۹ اکتبر ۲۰۲۳، یک فلسطینی با بلدوزر به یک ایست بازرسی نظامی رژیم صهیونیستی در یکی از ورودی‌های شهر قدیمی الخلیل در کرانه باختری اشغالی حمله کرد.

به گفته شاهدان عینی، این فلسطینی با بلدوزر به ورودی شهر الخلیل هجوم برد، در حالی که صدای درگیری در منطقه شنیده می‌شد. بعدا منابع عبری از ترور این مرد جوان خبر دادند

تلفات نظامیان صهیونیست به ۷۳ نفر از جمله ۵ تن از اعضای تیپ جولانی افزایش یافت

ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی فهرست جدیدی از اسامی ۱۶ سرباز کشته شده از جمله پنج سرباز از تیپ زبده جولانی را منتشر کرد و افزود: تعداد کل کشته شدگان به ۷۳ سرباز رسیده است.

این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی با تایید اینکه تعداد اعلام شده کشته شدگان اسرائیلی در «غلاف غزه» (شهرک‌های اطراف غزه) بسیار با اعداد واقعی فاصله دارد، تاکید کردند که تعداد کشته شدگان بسیار زیاد است.

رسانه‌های عبری با اشاره به اینکه ارتش در مورد آنچه در حال حاضر در شهرک‌های غلاف غزه اتفاق می‌افتد، حقیقت را نمی‌گوید، افزودند: «عملیات نجات بسیار کند انجام می‌شود و نیروهای ویژه در غلاف غزه تلفات شدید روز یکشنبه را تحویل گرفته‌اند.»

اسارت بیش از ۱۰۰ صهیونیست از جمله پرسنل عالی رتبه نظامی

یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین از اسارت بیش از ۱۰۰ صهیونیست از جمله مقامات عالی رتبه نظامی و انتقال آنها به نوار غزه خبر داد.

در عین حال حازم قاسم، سخنگوی حماس یکشنبه به اسپوتنیک گفت که مذاکرات درباره سربازان اسیر صهیونیست پس از پایان عملیات طوفان الاقصی انجام خواهد شد.

شورای امنیت ملی آمریکا: تعدادی آمریکایی در اسرائیل کشته شده‌اند

شورای امنیت ملی آمریکا به شبکه خبری «ان.بی.سی» اعلام کرد که مرگ تعدادی از شهروندان آمریکایی در حملات مقاومت فلسطین به فلسطین اشغالی را تأیید می‌کند.

شبکه «ان.بی.سی» به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت که در این حملات، دست‌کم چهار تن از آمریکایی‌ها کشته شده و هفت نفر دیگر مفقود شده‌اند.

فرودگاه بن‌گوریون هدف حمله راکتی حماس قرار گرفت

گردان‌های قسام- شاخه نظامی حماس- اعلام کرد که در پاسخ به جنابات مستمر اشغالگران، فرودگاه بن گوریون در تل‌آویو را هدف حملاتی راکتی خود قرار داد.

گردان‌های قسام همچنین از شلیک ۱۰۰ راکت به شهر عسقلان در واکنش به بمباران گسترده منازل مسکونی در غزه خبر داد.

ابوحمزه: مقاومت فلسطین در بهترین وضعیت خود قرار دارد

«ابوحمزه» سخنگوی «سرایا القدس» (شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین) یکشنبه شب در سخنانی اعلام کرد که تاریخی که دلاورمردان غزه خلق می‌کنند، نباید در این منطقه محصور بماند.

ابوحمزه افزود: مقاومت فلسطین در بهترین وضعیت خود قرار دارد و با تمام توان خود نبرد را ادامه می‌دهیم.

حملات هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به محله شجاعیه در شرق غزه

ارتش رژیم صهیونیستی هم اکنون از درگیری با مبارزان گردان های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس در ۶ منطقه در اطراف مرز سرزمین های اشغالی با نوار غزه خبر داد

شمار هلاکت صهیونیست‌ها به ۱۰۰۰ نفر افزایش یافت

یک رسانه صهیونیستی گزارش داد که شمار تلفات صهیونیست‌ها در عملیات اخیر رزمندگان مقاومت فلسطین در اراضی اشغالی به ۱۰۰۰ نفر رسیده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت گزارش داد که شمار تلفات صهیونیستها در عملیات طوفان الاقصی به ۱۰۰۰ نفر می‌رسد و تعداد افرادی که توسط نیروهای حماس به اسارت گرفته شدند نیز بیش از ۱۵۰ نفر است.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه شمار تلفات عملیات اخیر رزمندگان مقاومت فلسطین در اراضی اشغالی را ۷۰۰ نفر اعلام کرده بود.

شمار هلاکت صهیونیست‌ها به 1000 نفر افزایش یافت

سنتکام خبر داد: ‌انتقال ناوگروه یو‌اس‌اس جرالد فورد ‎آمریکا به شرق دریای مدیترانه

ژنرال کوریلا مدعی شد: “سنتکام قاطعانه در کنار اسرائیل و شرکای منطقه ‌ای ‎امریکا ایستاده است تا به خطرات هر طرف مقابلی که به دنبال گسترش درگیری است، رسیدگی کند.”

هاآرتص: نتانیاهو مسئول اصلی نکبت ۷ اکتبر است

روزنامه صهیونیتسی هاآرتص نوشت: نتانیاهو حتی اگر خود را پشت فرماندهان ارتش و نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و شین بت پنهان کند بازهم مسئول اول نکبت ۷ اکتبر است، باید هر کسی به اندازه میزان ناکامی‌اش بازخواست شود.

لینک کوتاه : https://dekhalat.com/?p=51213

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.