• امروز : چهارشنبه - ۲۷ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 11 - محرم - 1446
  • برابر با : Wednesday - 17 July - 2024
2

حل آلودگی هوا و ترافیک؛ دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده

  • کد خبر : 55004
  • 22 ژوئن 2024 - 9:37

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که حل آلودگی هوا و ترافیک تهران، دو خواسته تهرانی‌ها از رئیس جمهور آینده است.

حل آلودگی هوا و ترافیک

حل آلودگی هوا و ترافیک

ناصر امانی در گفت‌وگو با اشاره به نقش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو ضمن گرامیداشت نام و یاد رئیس جمهور شهید، گفت: حتما مشارکت مردمی در این دوره انتخابات ریاست جمهوری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که حادثه غیرقابل پیش بینی شهادت رئیس جمهور اتفاق افتاده، بگونه‌ای که بعد از دهه ۶۰ این بار دوم است که به علت شهادت رییس جمهور مجبور هستیم انتخابات ریاست جمهوری را در فرصت کوتاهی برگزار کنیم و با توجه به اینکه مجلس نیز به تازگی کار خود را آغاز کرده، به همین دلیل حضور مردم در انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی می تواند موجب قدرت، قوت و تأمین کننده منافع ملی باشد، اظهار کرد: لذا از همه هموطنان به ویژه مردم شهر تهران درخواست دارم که حضور گسترده ای در روز هشتم تیرماه در پای صندوق های رأی داشته باشند.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تغییر ساعات کاری معابر پایتخت را خلوت کرد

اولویت دادن به مسائل اقتصادی و معیشتی

عضو شورای شهر تهران گفت: انتظار ما از ریاست جمهور آینده اولویت دادن به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است که حتما باید در دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت باشد، بگونه ای که با برنامه‌های کوتاه مدت مردم به سرعت تغییرات اقتصادی را متوجه شوند و کمی از بار تورم و گرانی که بر دوش مردم است؛ کاسته شود و با طرح های دراز مدت نیز با برنامه‌های تحقق پذیر، گرانی را مهار کند که باید برای حل این مشکلات برنامه مشخص و قابل اجرا داشته باشد.

امانی با بیان اینکه مردم از وعده‌های تکراری که بعدا یا فراموش شده یا اجرا نشده و یا ناقص اجرا شدند واقعا خسته شدند و باید به مردم قول‌های قابل اجرا بدهند، تأکید کرد: ما با جوانان تحصیل کرده بیکار مواجه هستیم که این افراد در آستانه ازدواج هستند اما کار عملی برای آنها، آنطور که باید انجام نشده و یا بازنشستگان، فرهنگیان و… را در جامعه داریم که برای حل مشکلاتشان در انتظار اقدام عملی هستند.

اولویت رئیس جمهور آینده

وی ادامه داد: به نظر من اولین اولویت رئیس جمهور آینده باید حل مسائل و مشکلات اقتصادی باشد و بعد از آن گشایش در سیاست خارجی باید در دستور کار قرار گیرد.

به نقل از پایگاه خبری دخالت عضو شورای شهر تهران در مورد اولویت‌های رئیس جمهور آینده در شهر تهران نیز با بیان اینکه ما انتظار ویژه‌تری از رئیس جمهور برای بهبود کیفیت زندگی در تهران داریم، چرا که تهران ویترین کشور است، افزود: شهر تهران از مشکلات متعددی رنج می برد؛ اما دو مشکل عمده آلودگی هوا و ترافیک را دارد که اگر حل شود گام بزرگ برداشته می‌شود و باید رئیس جمهور آینده به مدیریت شهری برای حل این دو مشکل کمک کند و مدیران شهری به تنهایی قادر به حل این دو مشکل نیستند.

لزوم اجرای قانون هوای پاک برای حل آلودگی هوا و ترافیک

امانی با اشاره به لزوم اجرای قانون هوای پاک با تأکید بر اینکه در قانون هوای پاک حدود ۱۹ سازمان دخیل هستند که عمدتا دولتی هستند، یادآور شد: در گذشته اراده‌ای برای اجرای این قانون وجود نداشته و از رئیس جمهور آینده می‌خواهم که با اقتدار و یک برنامه بلندمدت این قانون را اجرایی کند.

وی با بیان اینکه دغدغه بعدی مردم تهران، حل مشکل ترافیک است، گفت: این در حالی است که مشکل ترافیک جز با توسعه حمل و نقل امکان و تأمین منابع توسعه حمل و نقل عمومی جز و همراهی دولت امکان پذیر نیست و دولت می‌بایست در این زمینه نیز کمک کند.

لینک کوتاه : https://dekhalat.com/?p=55004

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.