اطلاع عراق از حمله موشکی ایران
بین الملل

آیا عراق از حمله موشکی ایران اطلاع داشت؟

به گزارش السومریه نیوز، عبدالکریم خلف، سخنگوی نخست وزیر عراق با اشاره  به اطلاع عراق از حمله موشکی ایران در بیانیه‌ای در رابطه با عملیات انتقام جویانه ایران علیه پایگاه‌های آمریکا در عراق اعلام کرد: کمی بعد از نیمه شب گذشته پیامی شفاهی رسمی از سوی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه پاسخ ایران به ترور سردار سلیمانی آغاز شده است و یا کمی بعد آغاز خواهد شد دریافت کردیم.

اطلاع عراق از حمله موشکی ایران

در این بیانیه آمده است: دقیقا در همان زمان و در حالی که موشک‌ها بر روی نیرو‌های آمریکایی در پایگاه عین الاسد در الانبار و حریر در اربیل و دیگر مکان‌ها فرود می‌آمد، آمریکایی‌ها با تماس گرفتند و ما نیز به محض دریافت خبر به نیرو‌های نظامی عراقی اعلام کردیم که اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

اطلاع عراق از حمله موشکی ایران

در این بیاینه با اشاره به اینکه تا به این لحظه اطلاعاتی در رابطه با تلفات انسانی؛ چه عراقی و چه نیرو‌های ائتلاف بین المللی دریافت نکردیم، آمده است: نخست وزیر عراق از زمان حمله تا به این لحظه درحال پیگیری این مساله است و تماس‌های داخلی و خارجی به منظور جلوگیری از وقوع جنگ گسترده داشته است. در این بیانیه همچنین آمده است که عراق هرگونه نقض حاکمیت و تجاوز به خاکش را نمی‌پذیرد و خواستار عدم تشدید تنش و خویشتنداری است.

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد که بامداد امروز (چهارشنبه) رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی با رمز «یا زهرا (س)» با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را در هم کوبیدند.

یک منبع آگاه در اطلاعات سپاه اعلام کرد که دست‌کم هشتاد نظامی آمریکایی در حمله بامداد چهارشنبه کشته شده اند. در این حمله همچنین تعدادی هواپیمای بدون سرنشین و بالگرد و تجهیزات فراوان نظامی آسیب‌های جدی دیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *