استیضاح ترامپ رای نیاورد
بین الملل

استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا رای نیاورد

 ترامپ با ۵۲ رای در مقابل ۴۸ رای از اتهام سوءاستفاده از قدرت و با ۵۳ رای در مقابل ۴۷ رای از اتهام کارشکنی علیه کنگره تبرئه شد و بدین ترتیب استیضاح ترامپ رای نیاورد. میت رامنی تنها عضو سنا از حزب جمهوری خواه بود که رئیس جمهور آمریکا را در اتهام سوءاستفاده از قدرت، گناهکار شناخت.

استیضاح ترامپ رای نیاورد

مجلس نمایندگان در ماه دسامبر طرح استیضاح را شامل دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی علیه کنگره تصویب کرده بود با این حال جمهوری خواهان که در این مجلس اکثریت دارند با استیضاح مخالف بودند و با فراخواندن شهود که دمکرات ها خواهان آن بودند مخالفت کردند.

استیضاح ترامپ رای نیاورد

ترامپ متهم بود ۳۹۱ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین را در تلاشی برای فشار آوردن بر رئیس جمهور این کشور – ولودیمیر زلنسکی – برای اعلام تحقیقات فساد علیه جو بایدن، رقیب انتخاباتی بالقوه او از حزب دمکرات، معلق گذاشت.

 

در جریان محاکمه شش عضو حزب دمکرات در مجلس نمایندگان به عنوان دادستان به نفع برکناری رئیس جمهور رای دادند در مقابل وکلای او به شدت به آن مخالفت کردند همزمان با محاکمه گزارشی پرسر و صدا به نقل از پیش نویس کتاب جان بولتون، مشاور سابق آقای ترامپ، منتشر شد.

بولتون ظاهرا در این کتاب که قرار است در ماه مارس چاپ شود ادعا می کند که دوناد ترامپ برای منافع سیاسی خود دستور تعلیق اعطای کمک نظامی به اوکراین را داده بود. بنابه گزارش ها او در کتاب خود می گوید که آقای ترامپ مستقیما به او دستور داد این کمک را برای فشار بر اوکراین پرداخت نکند. بولتون قبلا اشاره کرده بود که اگر احضار شود در سنا شهادت خواهد داد. ترامپ اتهام سوءاستفاده از قدرت را رد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *