خروج نظامیان آمریکا از 15 پایگاه
بین الملل

خروج نظامیان آمریکا از ۱۵ پایگاه در عراق

عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق خبر داد که نظامیان آمریکا خروج از ۱۵ پایگاه نظامی خود در عراق را کلید زده‌اند، و حضور آنان، منحصر به پایگاه‌های عین الاسد و اربیل است. «علی الغانمی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق از آغاز خروج نظامیان تروریست آمریکایی از برخی پایگاه‌های آنان در عراق خبر داد.

خروج نظامیان آمریکا از 15 پایگاه

شبکه خبری «العهد» به نقل از این نماینده عراقی با اعلام خبر خروج نظامیان آمریکا از ۱۵ پایگاه گزارش داد که حضور آمریکایی‌ها در دو پایگاه منحصر شده است: نخست در اربیل و دوم در پایگاه عین الاسد در الانبار .

عین الاسد مهم‌ترین پایگاه هوایی در عراق است که نظامیان آمریکایی در آن حضور دارند؛ پایگاهی که هدف حملات موشک‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هجدهم دی ماه گذشته قرار گرفت.

الغانمی خاطر نشان کرد که «آمریکایی‌ها اصرار دارند در این دو پایگاه (اربیل و عین الاسد) باقی بمانند، ولی فشار مردم و پارلمان [عراق] بر خروج آنان از تمامی پایگاه‌ها تأکید دارد».

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا پنجشنبه گذشته مدعی شد که قصد ندارد از عراق خارج شود، بلکه هدفش این است که همچنان در منطقه خاورمیانه حضور داشته باشد. سخنگوی پنتاگون همچنین تأکید کرد که «به برنامه‌ریزی و استقرار مجدد ادامه می‌دهیم و به از سرگیری عملیات‌های میدانی، چشم داریم».

پارلمان عراق اما اواسط دی ماه گذشته، با اکثریت قریب به اتفاق، مصوبه اخراج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور را تصویب کرد نمایندگان عراق در این مصوبه، دولت این کشور را مجبور کردند که درخواست کمک از ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا را لغو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *