استفاده از الکل صنعتی برای  ضدعفونی
به تازگی منتشر شده

از الکل صنعتی برای ضدعفونی استفاده نکنید!

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به مضر بودن استفاده از الکل صنعتی برای  ضدعفونی اظهارداشت: به هیچ وجه از الکل‌های صنعتی برای ضدعفونی استفاده نکنید.

استفاده از الکل صنعتی برای  ضدعفونی

قباد محمدی روز چهارشنبه، گفت: الکل های صنعتی (الکل های زرد و قرمز) دارای ناخالصی هایی از قبیل تولوئن هستند که سرطان زا بوده و برای سلامتی خطرناک می باشند. وی تصریح کرد: به هیچ وجه نباید از الکل صنعتی برای ضدعفونی دست و سطوح استفاده کرد زیرا می تواند سلامت افراد را به مخاطره بیاندازد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: برای ضدعفونی فقط باید از الکل هایی که از سازمان غذا و دارو مجوز تولید داشته و از طریق شرکت های پخش مورد تایید این سازمان توزیع می شوند، استفاده شود.

محمدی افزود: با توجه به کمبود اقلامی از قبیل ماسک و مایع ضدعفونی کننده تلاش ما بر این است که در اسرع وقت این موارد را تهیه و در اختیار مراکز درمانی و نیز عموم مردم قرار دهیم. وی اظهارداشت: استفاده از ماسک فقط برای بیماران و مبتلایان به این ویروس برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کاربرد دارد و برای افرادی که مبتلا نیستند کارایی چندانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *