اعلام وضعیت اضطرار ملی در آمریکا
بین الملل

اعلام وضعیت اضطرار ملی در آمریکا

دونالد ترامپ، امروز جمعه به دلیل گسترش ویروس کرونا وضعیت اضطرار ملی در آمریکا اعلام کرد.

اعلام وضعیت اضطرار ملی در آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا امروز جمعه به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در آمریکا وضعیت اضطرار ملی اعلام کرد. با اعلام این وضعیت، مسیر استفاده از ۵۰ میلیارد دلار بودجه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا باز خواهد شد.

ترامپ علاوه بر این اختیارات گسترده‌ای به الکس آذار، وزیر بهداشت آمریکا اعطا کرد و گفت که او اکنون می‌تواند برخی از مفاد قانونی را نادیده گرفته و به پزشکان و بیمارستان‌ها اختیار عمل بیشتری برای مقابله با کرونا بدهد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت برخی قواعد قانونی را معلق می‌کند تا به بیمارستان‌ها اجازه دهد «هر طور می‌خواهند عمل کنند.» ترامپ گفت: «من رسماً وضعیت اضطرار ملی اعلام می کنم. دو عبارتی که بسیار بزرگ هستند [را به کار بردم]. تمامی ایالت‌ها را ملزم می‌کنم مراکزی برای عملیات‌های فوق‌العاده راه‌اندازی کنند و این دستور فوراً لازم‌الاجرا است.» رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «این هم می‌گذرد از آن عبور می‌کنیم و ما به خاطر آن از این هم قوی‌تر می‌شویم.»

شمار کسانی که به کرونا مبتلا شده‌اند امروز جمعه از مرز ۱۸۰۰ نفر عبور کرده و ۴۱ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.در روزهای گذشته شهرداران و فرمانداران در آمریکا اقداماتی را برای جلوگیری از شیوع بیماری «کووید-۱۹» به کار گرفته‌اند این اقدامات بر فشارها روی ترامپ برای اقدام متناسب در این راستا افزوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *