بازداشت دخترعموی ولیعهد عربستان
بین الملل

بازداشت دخترعموی ولیعهد عربستان به دستور وی

یک روزنامه اسپانیایی نوشت که بازداشت دخترعموی ولیعهد عربستان به دستور محمد بن سلمان انجام شده و این شاهزاده خانم از آن زمان در زندان الحائر در جنوب پایتخت به‌سر می‌برد.

بازداشت دخترعموی ولیعهد عربستان

روزنامه اسپانیایی “ای بی سی”، روز شنبه گزارش داد شاهزاده “بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز” از فوریه ۲۰۱۹ توسط پسرعمویش “محمد بن سلمان” ولیعهد عربستان سعودی بازداشت شده است. این شاهزاده خانم در حالی‌که قصد سفر درمانی به سوئیس را داشت، بازداشت شد و او یک فایل ویدیویی از صحنه بازداشتش در منزل خود را به همراه دارد.

بازداشت دخترعموی ولیعهد عربستان

این روزنامه اسپانیایی در خبری ویژه نوشت، شاهزاده بسمه بیش از یک سال است که به دستور پسرعمویش، محمد بن سلمان در زندان “الحائر” خارج از ریاض بازداشت شده است.

به نوشته این روزنامه، همه چیز در ۲۸ فوریه سال گذشته میلادی اتفاق افتاد که شاهزاده بسمه با شرکت هواپیمایی “ردستار” قرارداد بست تا در ازای ۸۰ هزار یورو، او را برای درمان به سوئیس منتقل کند. به نظر می‌رسد که وی به همراه خانواده‌اش مجوز این سفر را دریافت کرده بوند ولی در آخر کار، هواپیما از فرودگاه بلند نشد.

این روزنامه به نقل از یک منبع نزدیک به شاهزاده بسمه نوشت، افراد حاضر در منزل شاهزاده به وی گفتند که ولیعهد می‌خواهد با او صحبت کند و او در آن زمان فهمید که دیداری با پسر عمویش در کار نیست بلکه دستگیر خواهد شد. این منبع افزود، از آن زمان، شاهزاده بسمه در سلول ۱۰۸ بخش “بی” زندان الحائر به‌سر می‌برد و هفته‌ای یک بار اجازه دارد با خانواده خود تماس بگیرد، و خانواده او نمی‌داند که این شاهزاده خانم تا چه زمانی در بازداشت خواهد بود و وضعیت سلامتی او نیز وخیم است.

شاهزاده بسمه، زمانی که در اروپا به‌سر می‌بُرد مقالاتی درباره وضعیت زنان عربستانی و اصلاحات سیاسی می‌نوشت. او در سال ۲۰۱۶ با میانجیگری پسرعمویش “محمد بن نایف” ولیعهد وقت، به کشور بازگشت و از “ملک سلمان” خواست تا اراضی وسیعی را که متعلق به پدرش “ملک سعود بن عبدالعزیز” در الطائف است و نیز حساب‌های بانکی وی در سوئیس تقریبا به مبلغ ۲ میلیارد دلار را بازگرداند. ولی، بعد از آن‌که محمد بن سلمان دستور کنار زدن بن نایف از کرسی ولیعهدی و بازداشت شماری از شاهزاده‌ها را صادر کرد، شاهزاده بسمه نیز بازداشت شد. گفته می‌شود این شاهزاده تنها زنی است که به همراه دیگر شاهزاده‌ها دستگیر شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *