قربانیان الکل تقلبی در فارس
اجتماعی و حوادث

شمار قربانیان الکل تقلبی در فارس به ۸۹ نفر رسید

رئیس اورژانس فارس اعلام کرد تاکنون شمار قربانیان الکل تقلبی در فارس  به ۸۹ نفر  رسیده است. او همچنین یادآور شد که سن مسمومین از ۲۰ تا ۴۰ سال است و ۱۳ نفر از این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

قربانیان الکل تقلبی در فارس

محمد جواد مرادیان رئیس اورژانس فارس گفت: تا صبح یکشنبه ۱۷ فررودین ۷۱۱ نفر در این استان دچار مسمومیت ناشی از مصرف الکل صنعتی شده و متاسفانه ۸۹ نفر از این افراد جان خود را از دست داده‌اند.

افزایش قربانیان الکل تقلبی در فارس

او اضافه کرد: همزمان با شیوع بیماری کرونا ۷۱۱ نفر به علت مسمومیت با الکل صنعتی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد هم‌اینک ۳۳ نفر بستری هستند. مرادیان افزود: در پی شیوع ویروس کرونا در ایران و شایعه تاثیر مصرف الکل بر مقابله با این بیماری متاسفانه ۸۹ نفر در فارس بر اثر مسمومیت الکل، جان خود را از دست دادند.

میانگین سنی قربانیان الکل چقدر است؟

رئیس مرکز اورژانس استان فارس همچنین یادآور شد که سن مسمومین از ۲۰ تا ۴۰ سال است و ۱۳ نفر از این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. مرادیان تاکید کرد: مصرف انواع الکل متانول و اتانول عرضه شده به عنوان ضدعفونی کننده سطوح، بسیار سمی است و استفاده از آن اثر منفی دارد و تاثیر آن بر روی کبد و کلیه‌ها زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *