درخواست ترامپ لغو قانون اوباماکر
بین الملل

درخواست ترامپ برای لغو کامل قانون اوباماکر

درخواست ترامپ برای لغو قانون اوباماکر (قانون سلامت اوباما) برای سومین بار، طی دوران ریاست جمهوری وی در دیوان عالی آمریکا مطرح شد.

درخواست ترامپ برای لغو قانون اوباماکر

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا طی نامه‌ای به دیوان عالی این کشور اعلام کرد که قانون «اوباماکر» وجه قانونی ندارد. درخواست ترامپ برای لغو قانون اوباماکر (قانون سلامت اوباما) برای سومین بار، طی دوران ریاست جمهوری وی در دیوان عالی آمریکا مطرح شد.

اندکی پس از اعلام این تقاضا در روز پنجشنبه، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور در بیانیه‌ای گفت: «اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا و سایر جمهوری‌ خواهان برای از بین بردن قانون سلامت اوباما آن هم در میانه بحران شیوع ویروس کرونا، عملی ظالمانه و غیرقابل تحمل است».

ترامپ و جمهوری‌ خواهان کنگره پیش از این بارها اعلام کردند که پس از لغو طرح «اوباماکر» آن را با قانون جدیدی جایگزین خواهند کرد، بر خلاف وعده جمهوری‌ خواهان تاکنون هیچ قانون جایگزینی برای «اوباماکر» در نظر گرفته نشده است.

دولت ترامپ امیدوار است تا پیش از موعد انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر این قانون لغو شود. کاخ سفید تصور می‌کند که لغو این قانون به افزایش محبوبیت ترامپ در انتخابات آتی کمک خواهد کرد.

قضات دیوان عالی آمریکا در نشستی استدلال‌هایی را که علیه این طرح ذکر می‌شود خواهند شنید و سپس درباره آن تصمیم‌گیری خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *