تحویل داروی سرطان از کانال بشردوستانه
بین الملل

از طریق کانال بشردوستانه سوئیس داروی ضد سرطان تحویل ایران شد

دولت سوئیس امروز پنج‎شنبه اعلام کرد که یک شرکت دارویی این کشور از طریق کانال بشردوستانه به ایران داروی ضد سرطان تحویل داده است.

تحویل داروی سرطان از کانال بشردوستانه

وزارت امور اقتصادی سوئیس تایید کرد که نخستین مراوده از طریق تمهیدات بشردوستانه تجاری سوئیس، موسوم به «شتا»، با ارسال داروی ضدسرطان توسط یک شرکت دارویی این کشور به ایران شده است.

«نادین ماتیس»، سخنگوی وزارت امور اقتصادی سوئیس طی مصاحبه با خبرگزاری فرانسه در این باره گفته است: «داروی تحویل داده شده از طریق کانال بشردوستانه سوئیس یک داروی ضد سرطان است که برای درمان انباشت بیش از حد آهن بر اثر انتقال مکرر خون، به کار می‌رود.»

سوئیس: هیچ مبادله‌ای با ایران از طریق کانال بشردوستانه آمریکا انجام نشده است.
سخنگوی وزارت امور اقتصادی سوئیس درباره نام این شرکت دارویی و جزئیات و حجم مراوده تجاری انجام شده سخنی به میان نیاورده است.

در بیانیه‌ای که سفارت سوئیس در تهران منتشر کرد آمده بود: «تمهید تجاری انسان‌دوستانه سوئیس (SHTA)، ساز و کاری مالی با هدف ممکن ساختن تحویل کالاهای انسان‌دوستانه به ایران، در آستانه اجرایی شدن است.»

ماه فوریه سال ۲۰۲۰ (بهمن ماه سال ۱۳۹۸) دولت آمریکا و سوئیس مدعی راه‌اندازی کانال مالی بشردوستانه برای انتقال اقلام بشردوستانه به ایران شدند.

راه‌اندازی این کانال در شرایطی صورت گرفت که تحریم‌های دولت آمریکا انتقال اقلام بشردوستانه از جمله دارو و مواد غذایی به ایران را با دشواری روبرو کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *