سرنگونی هواپیما آمریکایی در ونزوئلا
بین الملل

سرنگونی هواپیمای آمریکایی در ونزوئلا | هواپیما حامل مواد مخدر بود

ارتش ونزوئلا از سرنگونی یک فروند هواپیما آمریکایی حامل مواد مخدر را که به طور غیرقانونی وارد حریم هوایی زولیا در این کشور شده بود، خبر داد.
سرنگونی هواپیما آمریکایی در ونزوئلا

وزیر کشور ونزوئلا از سرنگونی یک فروند هواپیما رجیستر شده آمریکایی در این کشور خبر داد. این هواپیما حامل محموله قابل توجهی مواد مخدر بود که به هنگام ورود به ایالت زولیا در نزدیکی مرز با کلمبیا، توسط نیروهای مسلح ونزوئلا سرنگون شده است.

به گفته وزیر کشور ونزوئلا، هواپیمای ساقط شده دارای شماره ثبت آمریکا بوده و به طور غیرقانونی، حریم هوایی منطقه «زولیا» را نقض کرده است.

گفته می شود نیروهای مسلح ونزوئلا این هواپیمای غیرقانونی را به وسیله رادارهای فرماندهی دفاع هوایی این کشور رهگیری کرده اند.

روابط واشنگتن و کاراکاس از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ دچار تنش است. آمریکا در اقدامی مداخله جویانه پیروزی نیکلاس مادورو را در انتخابات غیرقانونی اعلام کرد و رسما از خوان گوایدو، رئیس جمهور خود خوانده این کشور به حمایت پرداخت. آمریکا طی این مدت با توسل به تحریم و اقدامات خرابکارانه از جمله طراحی کودتای نافرجام سعی در به قدرت رساندن دست نشانده‌های خود در ونزوئلا داشته است.

ویلیام ساب دادستان ارشد ونزوئلا  نیز چند روز قبل گفت: جاسوس آمریکایی که هفته گذشته بازداشت شده، متهم به تروریسم و قاچاق اسلحه است.

وی افزود: متیو جان هیت شهروند آمریکایی برای حمله به صنعت نفت و سامانه برق ونزوئلا توطئه چینی می کرده است.

سرنگونی هواپیما آمریکایی در ونزوئلا
سرنگونی هواپیما آمریکایی در ونزوئلا
سرنگونی هواپیما آمریکایی در ونزوئلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *