سیل وحشتناک در تالش
اجتماعی و حوادث اخبار ویدیویی

سیل وحشتناک در تالش | وقوع رانش در ۱۰ نقطه + فیلم

بارندگی شدید از ساعت ۵:۳۰ صبح امروز یکشنبه ۳۰ شهریور منجر به سیلابی شدن رودخانه و جاری شدن سیل در تالش شده است.

سیل در تالش

امیر مرادی ،مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اشاره به وقوع بی سابقه و پرحجم بارش در منطقه غرب گیلان به ویژه شهرستان تالش، اظهار کرد: چهار شهر تالش، چوبر، اسالم و هشتپر درگیر سیل هستند.

مرادی تشریح کرد:  بارندگی ها از ساعت یک بامداد امروز آغاز شد و تا ساعت پنج صبح ادامه داشت، طی این مدت ۲۵۰ میلیمتر باران فقط در ایستگاه آب منطقه ای ماشین خانه در شهرستان تالش به ثبت رسیده که در چند دهه اخیر سابقه نداشته است.

وی بیان کرد: این حجم باران علاوه بر قطع راه های روستایی تالش، آب و برق و گاز را نیز قطع کرده است و تعدادی از منازل مسکوتی دچار خسارت شده اند.

مرادی تصریح کرد:  تغییرات آب و هوایی عامل اصلی وقوع چنین حجم از بارندگی ها است، ما نمی توانیم مانع از وقوع این پدیده ها شویم و تنها باید آمادگی خودمان را برای کاهش میزان خسارت جانی حفظ کنیم.

در پی هشدارهای هواشناسی، سازمان مدیریت بحران استانداری گیلان نیز هماهنگی‌های لازم را از بالاترین سطح مدیریتی تا سطح بخشداری‌ها و حتی برخی از دهیاری‌های در معرض خطر انجام داده و آن‌ها را نسبت به بارش باران بالای ۱۰۰ میلی‌متری به‌ویژه در غرب گیلان آگاه کرد.

ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان از مسئولان عضو ستاد در شهرستان‌ها و بخش‌ها خواست تا ضمن اطلاع‌رسانی به مردم و هماهنگی با دستگاه‌های امدادی، آمادگی لازم را برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی داشته باشند.

وقوع رانش در ۱۰ نقطه از تالش

مدیر کل مدیریت بحران گیلان با بیان اینکه در شهرستان تالش ۱۰ نقطه رانش داریم، گفت: متاسفانه تجاوز به حریم رودخانه ها و ساخت و ساز در بستر رودخانه و آبراهه ها جهت گسترش اراضی مسکونی، موجب شده خسارات ناشی از وقوع سیل و بارندگی سنگین افزایش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *