واکسن چینی کرونا
اخبار مهم پزشکی سلامت

واکسن چینی کرونا عوارض جانبی ندارد

واکسن کرونا که در یک شرکت چینی تولید شده به تعدادی از داوطلبان در روسیه تزریق شده و در آنها هیچ عارضه جانبی مشاهده نشده است.

واکسن چینی کرونا

داوطلبان روسیه که در آزمایش بالینی یک واکسن کرونای چینی شرکت کرده بودند، هیچ عوارض جانبی از تزریق آن را گزارش نکرده‌اند.

روسیه ماه قبل اجازه داد مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کووید-۱۹ که در شرکت «کان سینو» و زیرمجموعه تحقیقاتی ارتش چین توسعه یافته، در این کشور انجام شود. در همین راستا شرکت داروسازی «پتروواکس» اعلام کرد بیش از ۳۰ هزار درخواست برای شرکت در این آزمایش بالینی دریافت کرده است.

شرکت پتروواکس اعلام کرد: وضعیت سلامت داوطلبان آزمایش بالینی واکسن کرونا چینی خوب است. در هیچ‌یک از آنها عارضه جانبی مشاهده نشده است.

پیش‌بینی می‌شود در بدن داوطلبانی که واکسن را دریافت کرده‌اند یک آنتی‌بادی سلولی تولید شود که در حقیقت واکنش سیستم ایمنی بدن انسان به کووید-۱۹ است.

شرکت‌کنندگان در آزمایش بالینی این واکسن چینی به مدت یک ماه تحت نظر مستقیم پزشکان باقی می‌مانند. به گفته شرکت روسی پتروواکس، نتایج اولیه این واکسن احتمالاً در ماه نوامبر مشخص می‌شود.

در صورتیکه روسیه این واکسن کووید ۱۹ چینی را تایید کند، پتروواکس می‌تواند در ۲۰۲۰ میلادی ماهانه ۴ میلیون و در ۲۰۲۱ میلادی ماهانه ۱۰ میلیون دوز از آن را تولید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *