تخریب پل اصلی تالش
اجتماعی و حوادث

پل اصلی تالش در حال تخریب است | نیازمند امکانات لجستیک سپاه هستیم

مدیرکل مدیریت بحران گیلان اعلام کرد: پل اصلی تالش در حال تخریب است و به شدت نیازمند امکانات لجستیک راهداری سپاه منطقه و استان هستیم و ماشین آلات راهداری پاسخگوی رفع مشکل تالش نیست.

تخریب پل اصلی تالش

امیر مرادی، مدیرکل مدیریت بحران گیلان درباره وقوع سیل در تالش اظهار کرد: در مجموع ۱۸۰ واحد مسکونی درگیر سیل شدند که از این تعداد، ۲۰ واحد تخریب کامل صورت گرفته است. همچنین اثاثیه ۳۰ واحد از بین رفته و مابقی به تعمیر نیاز دارد.

مرادی تشریح کرد: ۱۱۶۲ خانوار دچار قطعی آب شدند که مشکل قطعی آب ۵۳۷ خانوار رفع شد. همچنین ۲۴۰۰ خانوار قطعی برق داشتند که در حال حاضر تنها ۹۵ خانوار برق ندارند. گاز ۴۲۸ خانوار تالشی قطع شده بود که اکنون فقط ۷۵ خانوار با قطعی گاز مواجه هستند.

وی افزود: در جریان سیلاب اخیر ۲۲ محور روستایی دچار رانش و ریزش جاده شده و مسدود شدند، اما اکنون شش محور مسدود است و عملیات راهداری در آن ادامه دارد.

تخریب پل اصلی تالش | به امکانات لجستیک سپاه نیازمندیم

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از سپاه خواست وارد عرصه شود و بیان کرد: به شدت نیازمند امکانات لجستیک راهداری سپاه منطقه و استان هستیم و ماشین آلات راهداری پاسخگوی رفع مشکل تالش نیست.

وی با بیان اینکه از سپاه لودر و بیل زنجیری و بیل مکانیکی و چرثقیل می خواهیم، عنوان کرد: متاسفانه پل اصلی شهر تالش در حال تخریب است و لذا عبور و مرور را قطع کردیم.

مرادی تشریح کرد: عملیات انحراف آب از قسمت سالم پل آغاز شده و تعمیر پل توسط راهداری در دست اقدام است لذا باید امکانات سپاه را هم اکنون بسیج کنیم تا این پل تخریب نشود.

این مقام مسئول با اشاره به تخریب شدن پل عابر متصل به پل اصلی تالش، اظهار کرد: به دلیل وجود فیبر نوری، شهرداری نمی تواند در ساخت آن فعلا اقدامی داشته باشد.

تخریب پل اصلی تالش

مدیر کل مدیریت بحران گیلان از امدادرسانی به ۱۰۰۰ نفر از روستاییان در مسیرهای مسدود شده و تامین آذوقه خبر داد و اظهار کرد: شهرداری تالش نیز نسبت به تکمیل پل کمربندی شهر برای تردد ماشین های سواری سبک و سنگین مشغول فعالیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *