سقوط پهپاد در پارس آباد
اجتماعی و حوادث

سقوط پهپاد ناشناس در اراضی مرزی پارس‌آباد مغان

صبح امروز یک فروند پهپاد ناشناس در اراضی زراعی روستای اوزن تپه علیا از توابع شهرستان مرزی پارس آباد مغان سقوط کرد.

سقوط پهپاد در پارس آباد

نماینده مردم پارس آباد در مجلس با اشاره به سقوط یک فروند پهپاد در اراضی زراعی روستاهای توابع پارس آباد مغان، گفت: سقوط این پهباد هیچ خسارت مادی و جانی در پی نداشته است اما مسئولان مربوطه در منطقه حاضر شدند و در حال بررسی موضوع هستند.

عباس جهانگیرزاده تشریح کرد: مسئولان ذی ربط در حال بررسی‌های کارشناسی هستند، هنوز مشخص نیست که این پهپاد متعلق به کدام کشور یعنی آذربایجان یا ارمنستان است.

نماینده مجلس مردم پارس آباد تصریح کرد: اصابت این پهباد هیچ خسارت مادی و جانی در پی نداشته است، مسئولان مربوطه از اردبیل در منطقه حاضر شدند و در حال بررسی این موضوع هستند. این اولین پهپادی است که بعد از بروز مناقشات در قره باغ به این منطقه سقوط کرده است.

وی افزود: مناقشه از مرز جمهوری اسلامی ایران به اندازه ۲۵ کیلومتر فاصله گرفته است. مرزبانی ایران نیز به این موضوع ورود پیدا کرده است و در حال حاضر هیچ مشکلی در منطقه مرزی ایران به دلیل بروز مناقشه در قره باغ وجود ندارد

درگیری بین نیروهای ارمنستان و جمهوری آذربایجان در نقاط صفر مرزی آنسوی ارس از حدود دو هفته پیش جریان دارد. در نزاع این دو کشور استفاده از پهپادها برای انهدام مواضع همدیگر بسیار رایج بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *