ارمنی‌های قره‌باغ خانه‌هایشان را آتش زدند
اخبار ویدیویی بین الملل

ارمنی‌های ساکن قره‌باغ خانه‌های خود را آتش زدند

ارمنی‌های ساکن قره‌باغ پیش از عزیمت به ارمنستان و تحویل دادن زمین‌های خود به نیروهای آذربایجان، خانه‌هایشان را آتش زدند.

ارمنی‌های قره‌باغ خانه‌هایشان را آتش زدند

ساکنان منطقه کالباجار در آذربایجان که برای ده‌ها سال تحت کنترل تجزیه طلبان ارمنی بود پس از پیروزی نیروهای آذربایجان این هفته مهاجرت گسترده خود را به سمت ارمنستان آغاز کردند.

بر اساس توافق آتش‌بس ۱۰ نوامبر نیروهای نظامی ارمنی خارج از قره‌باغ باید به تدریج مناطق اشغالی را ترک کنند.

ارمنی‌های ساکن قره‌باغ قبل از خروج از منطقه خانه‌هایشان را آتش زدند. یکی از این افراد گفت: «از فردا (یکشنبه) آنها (آذربایجانی‌ها) اینجا خواهند آمد و نمی‌گذاریم در خانه‌های ما زندگی کنند. خانه‌ها را به کلی آتش خواهیم زد».

در جریان جنگ ۴۴ روزه، آذربایجان سه منطقه فضولی، جبرائیل و زنگلان را بازپس گرفت. همچنین بخش‌هایی از دیگر چهار منطقه خارج از قره‌باغ نیز بار دیگر به تصرف آذربایجان درآمده بود، اما طبق توافق آتش‌بس قرار شد نیروهای نظامی ارمنی منطقه کلبجر را تا ۱۵ نوامبر (یکشنبه هفته جاری)، منطقه آغدام و قازاخ را تا ۱۵ نوامبر و منطقه لاچین را تا اول دسامبر تخلیه کنند.

منطقه قره‌باغ نیز فعلا تحت نظارت نیروهای حافظ صلح روسیه خواهد بود و از سویی نیروهای نظامی ترکیه در مرکزی که برای نظارت بر صلح ایجاد شده، حضور خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *