بهترین فیلم های فضایی
رسانه فرهنگی و ادبی

۷ فیلم فضایی برتر تاریخ‌

اگر علاقه مند به فیلم های فضایی هستید، خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم. امروز ۷ مورد از بهترین فیلم هایی فضایی را معرفی می کنیم که به دلیل ساخت حرفه ای و جذابیت داستانی، حتی خود فضانوردان نیز آنها را تحسین کرده اند.

بهترین فیلم های فضایی

فیلم های فضایی که قصد معرفی آن را داریم، حتی چیزی فراتر از واقعیت را به تصویر کشیده اند. تا جایی که مخاطب نمی داند آنچه می بیند در واقعیت هم وجود دارد یا زاییده ذهن خلاق نویسنده و کارگردان است. فضانوردان برجسته‌ ای همچون «کریس هدفیلد»، «گارت رایسمن» و «نیکول استات» این فیلم ها را دیده و نقد و تحسین کرده اند. بنابراین اصلا به نفعتان نیست که آنها را از دست بدهید!

بهترین فیلم های فضایی

Interstellar

کریستوفر نولان به دنیای فیلم های فضایی هم ورود کرده و در این حوزه هم غوغا به پا کرده است. میان ستاره ای یا همان اینترستیلر مشهور که احتمالا نام آن را زیاد شنیده اید، یک اثر علمی تخیلی است به کارگردانی کریستوفر نولان و بازی متیو مک کانهی و آن هاتوی. ماجرا درباره آینده است و زمانی را به تصویر می کشد که زمین در حال نابودی و بشر رو به انقراض است. در همین حین، تیمی از فضانوردان به فضا فرستاده می ‌شوند تا یک سیاره مستعد حیات برای ادامه زندگی بشر پیدا کنند. با وجود بخش‌های تخیلی مربوط به سیاهچاله، این فیلم به دلیل فکت ‌های علمی دقیق توانسته توجه فضانوردان واقعی را هم جلب کند.

بهترین فیلم های فضایی

Total Recall

یادآوری کامل، یکی دیگر از بهترین فیلم های فضایی است که در دهه نود و با بازی فوق العاده آرنولد شوارتزنگر ساخته شده است. معماهایی در این فیلم وجود دارد که حتی تا به امروز هم پاسخ آنها روشن نشده است. همان طور که پیش بینی میشد، فضانوردان به پیچیدگی ‌های داستان علاقه کمتری داشتند و بیشتر به عناصر عملی و علمی فیلم جذب شدند.

بهترین فیلم های فضایی

Gravity

فیلم فضایی دیگری که توجه بسیاری از فضانوردان و کارشناسان سینما را به خود جذب کرد، جاذبه نام دارد. بسیاری از فضانوردان این فیلم را تا حد زیادی نزدیک به واقعیت دانسته اند. حتی یکی از آنها معتقد است که مناظر و صدا‌ها دقیقاً همان چیزی است که او در فضا تجربه کرده است. در این فیلم دو فضانورد پس از یک انفجار برای زنده ماندن و بازگشت به زمین تلاش می ‌کنند.

بهترین فیلم های فضایی

First man

فیلم اولین انسان، ماجرای حادثه‌ ای که برای نیل آرم استرانگ در فضا اتفاق افتاد را به تصویر می کشد. شیوه و ترتیب اشتباه رنگ های آسمان در رسیدن به فضا، یکی از انتقاداتی است که به این فیلم شده است. در واقعیت هرچه از زمین فاصله می‌گیرید، آسمان تیره ‌تر و در نهایت سیاه می ‌شود، اما در این فیلم آسمان در زمانی که آبی روشن است به یک باره سیاه می ‌شود.

بهترین فیلم های فضایی

Martian

مریخی هم یکی از بهترین فیلم های فضایی است که فضانوردان آن را به واقعیت بسیار نزدیک می دانند. البته شخصیت اصلی فیلم نمی تواند به این اندازه سنگین نشان داده شود و این یکی از ایرادات فیلم است. جاذبه در مریخ تنها ۳۸ درصد زمین است و مت دیمون باید چالاک ‌تر حرکت میکرد. با این حال مواردی همچون کاشتن سیب زمینی در مریخ، کاملا واقعی است و گفته شده که حتی فضانوردان برای این کار آموزش می بینند.

بهترین فیلم های فضایی

A Space Odyssey

یکی از محبوب ترین فیلم های فضایی که فضانوردان آن را بسیار تحسین کرده اند، یک ادیسه فضایی است. هدفیلد، فضانورد کانادایی، وقتی به زمین باز می گردد چیزی برای توضیح به همسرش در مورد تجربه اش در فضا ندارد و تنها می‌گوید که همه چیر در فیلم ادیسه فضایی دقیق به تصویر کشیده شده است!

بهترین فیلم های فضایی

Apollo ۱۳

به عنوان آخرین مورد در فهرست بهترین فیلم های فضایی، Apollo ۱۳ را به شما معرفی می کنیم که بازی تام هنکس آن را به یک اثر ماندگار تبدیل کرده است. این فیلم داستان سه فضانورد را روایت می‌ کند که در طول ماموریت آپولو ۱۳ به دلیل آسیب دیدن فضاپیمایشان با مشکلاتی روبرو می‌شوند. در خلاصه داستان فیلم آمده است که در پروژه آپولو برای بار سوم قرار بود که انسان روی ماه فرود آید، ولی با منفجر شدن کپسول‌های انرژی نشد. درواقع در این فیلم شما مراحل حل یک مشکل فضایی را مشاهده می کنید.

بهترین فیلم های فضایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *