بزرگترین پایگاه داعش
بین الملل

بزرگترین پایگاه داعش در استان «دیالی» عراق هدف قرار گرفته شد

منابع امنیتی وابسته به حشد الشعبی در عراق از هدف قرار گرفتن بزرگترین پایگاه گروه تروریستی داعش در رشته‌ کوه‌های «حمرین» در استان دیالی خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری دخالت به نقل از السومریه‌نیوز، «زیاد خلیفه التمیمی» فرمانده تیپ ۲۴ در سازمان الحشد الشعبی، روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند بزرگ‌ترین پایگاه گروه تروریستی داعش را در رشته‌کوه‌های حمرین در استان دیالی واقع در شرق عراق هدف قرار دهند.

وی افزود: پایگاهی که هدف قرار گرفته، حاوی منازل داعشی‌ها و موتورسیکلت و هچنین قبرستان متعلق به عناصر این گروه آنها بود.

گفتنی است، هدف اصلی عملیات اراده بزرگ در عراق که توسط حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق انجام می شود، پاکسازی کامل مناطق مرزی مشترک با سوریه است.

حشد الشعبی بزرگترین پایگاه داعش در دیالی را هدف قرار داد

عملیات نیروهای عراقی علیه هسته‌های پنهان داعش در رشته کوه‌های حمرین در محدوده خط مرزی استان کرکوک و صلاح الدین از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

در پی شکست داعش در عراق در سال ۲۰۱۷، عناصر زیادی از داعشی‌ها در رشته کوه‌های حمرین مستقر شده‌اند و علاوه بر آن،‌ تعداد زیادی از عناصر تروریستی در جریان عملیات چند ماه گذشته نیروهای عراقی از استان‌های مجاور به خصوص دیاله متواری و در رشته کوه‌های حمرین مخفی شدند.

یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش نیز دیروز در منطقه «الحفایر» استان دیاله، به دست نیروهای الحشد الشعبی کشته شده بود.

یک منبع امنیتی حاضر در دیاله در این باره گفت که نیروهای الحشد الشعبی موفق شدند «امیر» داعش در منطقه «الحفایر» را از پای درآورند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *