به گزارش گروه اجتماعی برنا ، مهدی مهرور با توجه به ورود سامانه بارشی از روز گذشته که تا عصر روز چهارشنبه در استان البرز ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: طبق دستور استاندار تمامی مدیران دولتی اعم از بخشداران و فرمانداران باید با آمادگی کامل در محل خدمت خود حضور داشته باشند تا در صورت بروز مشکل به رفع آن بپردازند.

وی بیان کرد: این سامانه بارشی در سراسر استان به ویژه در ارتفاعات پیش‌بینی شده است و از فرمانداران، شهرداران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان انتظار می رود که تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز تصریح کرد: این سامانه بارشی آسمان نیمه ابری تا ابری، وزش باد، رگبار باران و رعد و برق و در ارتفاعات و جاده های کوهستانی بارش ها به صورت رگبار باران و رعد و برق و در بعضی از ساعات در عصر و شب بارش به صورت برف را به دنبال دارد.

مهرور با اشاره به اینکه این بارندگی و شرایط هوا اختلال در تردد محورهای منتهی به منطقه طالقان و محور کرج چالوس را به همراه دارد، یادآور شد: باید آمادگی اعضاء شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستانها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی حفظ شود.