حذف امید ایران از مقدماتی المپیک
اخبار ویدیویی ورزشی

تیم ملی امید باز هم المپیکی نشد

 حذف امید ایران از مقدماتی المپیک. فوتبال ایران بازهم المپیکی نشد. تیم ملی فوتبال امید کشورمان با وجود برتری یک بر صفر مقابل چین، از صعود به المپیک بازماند. با توجه به نتایج تیم امید کشورمان در بازی های قبلی، صعود این تیم از مرحله مقدماتی با اما و اگرهایی همراه بود. اگر کره جنوبی موفق به شکست ازبکستان، با اختلاف دوگل می شد و امیدهای ایران نیز چین را با حداقل دو گل شکست می دادند، ایران به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کرد. اما چنین اتفاقی نیفتاد و میدان المپیک بازهم برای فوتبال کشورمان دست نیافتنی باقی ماند.

 حذف امید ایران از مقدماتی المپیک

تیم المپیک ایران در حالی پا به مصاف تیم چین گذاشته است که برای رسیدن به مرحله بعدی نیاز به سه امتیاز این بازی داشت و از طرف دیگر باید منتظر نتیجه بازی تیم های کره جنوبی و ازبکستان و امیدوار به پیروزی کره ای ها برابر ازبک ها بود.

 حذف امید ایران از مقدماتی المپیک

تیم امید ایران در شرایطی به بازی سوم رسیده بود که یک امتیاز از دو بازی قبلی داشت و در سوی دیگر کره جنوبی ۶ امتیازی، با ازبکستان ۴ امتیازی مصاف می داد. ایران برای صعود باید مقابل چین با حداقل دو گل به برتری می رسید و امیدوار می بود که کره جنوبی بی انگیزه بتواند در آخرین بازی و علیرغم اینکه صعود کرده، ازبکستان را ببرد.

البته کره جنوبی اگرچه باور نداشتیم ولی موفق به شکست ازبکستان با نتیجه ۲ بر ۱ شد و تنها کافی بود تا شاگردان استیلی با نتیجه ۲ بر صفر چین را شکست دهند تا کار به شمارش عملکرد دو تیم در کارت زرد برای رسیدن به مرحله بعدی برسد ولی امیدهای ایران که موقعیت های پرشماری را مقابل چین از دست دادند، تنها یک بار در دقیقه ۸۶ روی پنالتی نورافکن به گل رسیدند.

با نتایجی که در بازی همزمان چهار تیم گروه سوم رقابت ها موسوم به گروه مرگ کسب شد، کره جنوبی با ۹ امتیاز به عنوان صدرنشین صعود کرد و امیدهای ازبکستان و ایران اگرچه هر دو ۴ امتیازی شدند ولی به دلیل تفاضل گل بهتر این تیم ازبکستان بود که صعود کرد تا همچنان حسرت صعود به المپیک ادامه دار باشد و حالا نیم قرن باشد که فوتبال ایران رنگ المپیک را ندیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *