فراخوان آزمون مهارت زبان فارسی آمفا
فرهنگی و ادبی

فراخوان آزمون مهارت زبان فارسی «آمفا»

دومین فراخوان آزمون مهارت زبان فارسی آمفا در تاریخ ۱۵ اسفندماه برگزار می شود. آزمون مهارت زبان فارسی (آمفا) برای تمامی فارسی ‌آموزان و غیر ایرانی‌های مقیم ایران، اعم از دانشجویان غیرایرانی و همچنین ایرانیانی که برای مقاصد شغلی و درسی در خارج از کشور نیازمند این مدرک بین‌المللی هستند، ۱۵ام اسفند برگزار می شود.

فراخوان آزمون مهارت زبان فارسی آمفا

فراخوان آزمون مهارت زبان فارسی «آمفا»

آزمون مهارت زبان فارسی با عنوان اختصاری بین‌المللی AMFA شناخته می شود. این آزمون در واقع یک امتحان مهارت زبانی است که میزان توانایی آزمودنی را بدون توجه به سابقه آموزشی او می سنجد. آمفا چهار مهارت اصلی زبان فارسی همچون شنیدن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن را مورد سنجش قرار می دهد. پس از پایان آزمون و انتشار نمره نهایی، کارنامه بین المللی شرکت کنندگان صادر می شود.

علاقه‌ مندان به شرکت در آزمون مهارت زبان فارسی یا آمفا تا ۱۰ اسفند سال جاری فرصت دارند که ثبت نام خود را از طریق وبگاه www.amfa.ir انجام دهند.

گفتنی است این آزمون، دومین آزمون بین‌المللی مهارت زبان فارسی «آمفا» است که توسط بنیاد سعدی در سال جاری برگزار شده است. نخستین آزمون آمفای امسال در تاریخ دوم آذرماه ۱۳۹۸ به صورت همزمان در دو کشور روسیه و عراق به اجرا درآمد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *