حمله موشکی به پایگاه التاجی
بین الملل

حمله موشکی به پایگاه التاجی در عراق

رسانه‌های عربی از حمله موشکی به پایگاه التاجی در شمال بغداد خبر دادند.

حمله موشکی به پایگاه التاجی

خبرنگار المیادین در عراق تعداد موشک‌های شلیک‌شده را ۱۸ موشک اعلام کرد ولی به خسارت‌های وارده به آن هیچ اشاره‌ای نکرد. پایگاه خبری عراقی سومریه نیوز نیز دراین‌باره گزارش داد که ۱۱ موشک امروز به پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد اصابت کرد. این منبع به جزئیات بیشتر این حمله اشاره‌ای نکرد.

فرماندهی عملیات مشترک عراق خبر حمله موشکی به پایگاه التاجی را تأیید کرده است. اسکای نیوز عربی هم گزارش داد که برای دومین بار طی یک هفته پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد هدف حمله موشکی قرار گرفت.

اسکای نیوز با بیان اینکه ۱۵ موشک به این پایگاه اصابت کرده است گزارش داد که در پی آن دود از تأسیسات این پایگاه به آسمان برخاسته است. خبرگزاری آسوشیتدپرس به‌نقل از دو منبع امنیتی نیز گزارش داد که این پایگاه هدف مجموعه‌ای از حملات موشکی قرار گرفته است.

چهارشنبه گذشته نیز ده‌ها موشک به پایگاه نظامی التاجی اصابت کرده بود که بر اساس گزارش رسانه‌ای دو نظامی آمریکایی و یک انگلیسی در این حمله کشته شده بودند. خبرنگار المیادین از پرواز گسترده هواپیماهای نظامی آمریکا بر فراز مناطق مختلف بغداد خبر داد. خبرنگار این شبکه در عین حال تعداد موشک‌های شلیک‌شده امروز به پایگاه التاجی در شمال بغداد را ۲۴ موشک اعلام کرد.

هنوز از خسارت‌های مادی و جانی این حملات که نیروهای آمریکایی مستقر در این پایگاه را هدف قرار داد، خبری منتشر نشده است. عملیات مشترک عراق وابسته به وزارت دفاع این کشور نیز اعلام کرد که هنوز از میزان تلفات جانی در صفوف نیروهای آمریکایی مستقر در این پایگاه گزارشی منتشر نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *