کمبود تخت و پرستار و پزشک
سیاست

حسن روحانی: طرح جدید کرونایی دولت برای سخت‌گیری در آمدوشد امروز ابلاغ می‌شود

رئیس جمهور حسن روحانی در جلسه هیئت دولت گفت: تا امروز کمبود تخت و پرستار و پزشک نداشتیم.

کمبود تخت و پرستار و پزشک

حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور، صبح امروز در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه در زمینه درمان و مراجعه مردم به پزشکان و غربالگری، کار خوبی انجام گرفته و امروز تقریبا در حال شناسایی نیارمندان به مراقبت بیشتر و کسانی که باید به بیمارستان مراجعه کنند و در بخش های مراقبت ویژه باشند، هستم اظهار داشت: غربالگری به ما کمک می کند و در حال قدم برداشتن به جلو هستیم.

کمبود تخت و پرستار و پزشک در هیچ بیمارستانی نداریم

وی افزود: تا امروز کمبود تخت و پرستار و پزشک نداشتیم و در بخش مراقبت های ویژه تخت اضافی داریم. در مشهد که نگران بودیم، معلوم شد شصت درصد تخت های بیمارستانی خالی است و سی درصد تخت های مراقبت های ویژه خالی است.

رئیس جمهور تصریح کرد: مردم عزیز ما مطلع باشند دستورالعمل اولیه ما این بوده که هر کشوری می خواهد کمک کند کمک های آن را دریافت کنیم. برخی کشورها کمک های کردند که وارد کشور شده است. ما اگر کشوری کمک خواست، کمک می کنیم و اگر به ما هم کمک کنند، کمک ها را دریافت می کنیم اما از آن طرف وزارت خارجه تلاش خوبی برای هدایت افکار عمومی صورت داد و آن هم نه گفتن به تحریم بود. اکنون در شورای امنیت هم این بحث مطرح است که در شرایط کرونا همه تحریم ها کنار زده شود. من با یکی از کشورهای عضو غیر دائم شوای امنیت تلفنی صحبت می کردم گفت طرح آن آمده است که در شورای امنیت بحث شود. همچنین در تلاش هستیم پول های بلوکه شده ما آزاد شود.

ممکن است موج دوم بیماری کرونا پیش روی ما باشد

روحانی با بیان اینکه مردم همکاری خوبی در کاهش مسافرت ها داشتند، گفت: ما روز گذشته در ستاد مبارزه با کرونا بحث مفصلی داشتیم که سخت گیری ها بیشتر شود و وزارت بهداشت طرحی تحت عنوان فاصله گذاری اجتماعی دارد تا در برخی نقاط سخت گیری بیشتری شود.

وی افزود: این بحث چون نیاز به تخصص بیشتر داشت به کمیته امنیتی اجتماعی ستاد مقابله با کرونا ارجاع شد و طرحی هم آماده شده و تصویب خواهد شد. این ابلاغ کمی سخت گیرانه است و برای سفرها مشکلاتی را درست می کند و از مردم میخواهد سریع تر برگردند و سفرهای موج بعدی را ممانعت کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: این تصمیمات سخت برای حفاطت از جان مردم است. ممکن است همه پارک ها بسته شود و سیزده بدر مثل سال قبل نباشد و چاره ای جز این نداریم چون جان مردم برای ما مهم است. ما از موج اول بیماری عبور کردیم اما ممکن است موج دیگری پیش روی ما باشد و باید مردم کمترین خسارت را بینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *