اعطای وام 1 میلیونی
سیاست

روحانی: نحوه اعطای وام ۱ میلیون تومانی تغییر کرد

رئیس‌جمهور گفت: اعطای وام ۱ میلیونی به صورت قرض الحسنه خواهد بود و آن بحث‌هایی که به عنوان سود مطرح شده بود را دولت بر عهده گرفت و دولت پرداخت خواهد کرد.

اعطای وام 1 میلیونی

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد اقتصادی دولت از تغییر نحوه اعطای وام ۱ میلوین تومانی به یارانه‌بگیران خبر داد و گفت: در این جلسه تصمیم گرفتیم آن بخش از سودم یک میلیون تومانی را دولت برعهده بگیرد و این وام به صورت سابق نیست .

نحوه اعطای وام ۱ میلیونی چگونه خواهد بود؟

وی افزود: وام یک میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه خواهد بود و آن بحث هایی که به عنوان سود مطرح شده بود این ها را دولت بر عهده گرفت و دولت پرداخت خواهد کرد.

رئیس‌جمهور درباره زمان اعطای این وام‌ها گفت: تلاش ما این است که ششم اردیبهشت که اول ماه رمضان است حالا چهارم و یا پنجم این یک میلیون تومان را در حساب مردم بریزیم و همه یارانه‌بگیرها بتوانند بهره‌برداری و استفاده کنند، البته چارچوبی دارد که امروز فردا آن را به مردم اطلاع خواهیم داد. آن‌هایی که به دریافت وام مایل هستند تا از این وام قرض الحسنه استفاده کند باید از طریق پیامک اعلام کنند.

  وام ۱ میلیونی چه زمانی پرداخت خواهد شد؟

روحانی ادامه داد: این وام در ماه اردیبهشت پرداخت می‌شود اما در تیر ماه به تدریج از یارانه آنها کسر خواهد شد، یعنی یارانه اردیبهشت و خرداد پرداخت می‌شود. از یارانه تیرماه به بعد ماهانه مقداری به عنوان قسط وام از آن مبلغ کسر خواهد شد که حدود ۳۵ هزار تومان در ماه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *