افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹
بین الملل

آمار جهانی بیمارانِ کووید ۱۹

روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد. تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که جهان همچنان با همه‌گیری آن دست و پنجه نرم می‌کند اکنون به پنج میلیون نفر نزدیک شده است.

افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به ۳۲۴ هزار و ۹۷۰ نفر رسیده و تاکنون ابتلای چهار میلیون و ۹۸۹ هزار و ۲۷۰ نفر نیز به این بیماری تأیید شده است. همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها بیش از یک میلیون و ۹۶۰ هزار و ۵۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان

از میان دو میلیون و ۷۰۴ هزار و ۹۰۸ مورد ابتلای فعال به این بیماری در سراسر جهان، دو میلیون و ۶۵۹ هزار و ۴۷۷ مورد، معادل ۹۸ درصد از کل موارد وضعیت خفیف داشته و فقط ۴۵ هزار و ۴۳۱ مورد معادل دو درصد از کل موارد جهان، وضعیت حاد دارند.

همچنین از میان دو میلیون و ۲۸۴ هزار و ۱۵۳ مورد پرونده مختومه این بیماری، یک میلیون و ۹۵۹ هزار و ۱۹۱ مورد، معادل ۸۶ درصد از کل موارد بهبود یافته و تنها ۳۲۴ هزار و ۹۶۲  مورد معادل ۱۴ درصد از موارد جان باخته‌اند.

تاکنون در چندین کشور درگیر با بیماری کووید-۱۹ محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این بیماری برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است. بنابرگزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنابر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. ایالات متحده یک میلیون و ۵۷۰ هزار و ۵۸۳ مبتلا، ۹۳ هزار و ۵۳۳ قربانی

۲.  روسیه ۲۹۹ هزار و ۹۴۱ مبتلا، ۲۸۳۷ قربانی

۳. اسپانیا ۲۷۸ هزار و ۸۰۳ مبتلا، ۲۷ هزار و ۷۷۸ قربانی

۴. برزیل ۲۷۱ هزار و ۸۸۵ مبتلا، ۱۷ هزار و ۹۸۳ قربانی

۵. انگلیس ۲۴۸ هزار و ۸۱۸ مبتلا، ۳۵ هزار و ۳۴۱ قربانی

۶. ایتالیا ۲۲۶ هزار و ۶۹۹ مبتلا، ۳۲ هزار و ۱۶۹ قربانی

۷. فرانسه ۱۸۰ هزار و ۸۰۹ مبتلا، ۲۸ هزار و ۲۲ قربانی

۸. آلمان ۱۷۷ هزار و ۸۲۷ مبتلا، ۸۱۹۳ قربانی

۹. ترکیه ۱۵۱ هزار و ۶۱۵ مبتلا، ۴۱۹۹ قربانی

۱۰. ایران ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ مبتلا، ۷۱۱۹ قربانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *