بازگشایی اماکن مقدسه از فردا
سیاست

روحانی: اماکن مقدسه از فردا بازگشایی می شوند | ساعت کار ادارات از دهم خرداد ماه

رئیس جمهور گفت: مقرر شد اماکن مقدسه از فردا یک ساعت بعد از طلوع آفتاب بازگشایی و یک ساعت قبل از غروب آفتاب بسته شود.

بازگشایی اماکن مقدسه از فردا

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ضمن اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان گفت: امروز سوم خرداد هم است و روز بسیار مهمی در تاریخ ملی و دفاع مقدس کشور ما است. شاید شادمانی سوم خرداد از یاد رفتنی نباشد.

از سه مرحله کرونا در کشور عبور کرده ایم

رئیس‌جمهور درباره ویروس کرونا اظهار داشت: در زمینه کرونا می‌توانیم بگوییم تقریبا از سه مرحله عبور کرده‌ایم، البته ممکن است در بعضی جاها در مرحله سوم باشیم. در مرحله اول، مرحله اعلام دقیق این بیماری در کشور بود و بسیج همه امکانات کشور برای مقابله، یعنی روزی که کادر درمانی، نیروهای مسلح و مردم به صحنه آمدند تا در برابر ویروسی که می‌خواست خطر بزرگی را برای کشور به وجود بیاورد سد مستحکمی عظیمی ایجاد کردند و مدیریت خوبی در آن مرحله صورت گرفت.

بازگشایی اماکن مقدسه از فردا یکشنبه

رئیس جمهور تصریح داشت: در جلسه پیش هم اماکن مقدسه را باز شدن صبح و تعطیلی و سپس بازگشایی در عصر بود اما دوستان متولی گفتند کار سخت است. بنابر این قرار شد یک ساعت بعد از طلوع آفتاب بازگشایی و یک ساعت قبل از غروب آفتاب بسته شود و خدام نسبت به این امر هماهنگی خواهند کرد و از فردا صحن‌ها هم همزمان گشایش می‌یابد.

مهار ویروس کرونا در ده استان کشور

رئیس جمهور ضمن بیان اقدامات ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: مرحله مهار کرونا شروع شده و تقریباً ده استان را می‌توان بگوئیم شرایط خوبی دارند و  در مرحله مهار هستند. ما در مرحله مهار بخش تشخیص را ادامه می‌دهیم، و جداسازی مبتلایان در این مرحله به شدت ادامه دارد. برای ما مهم است که دقیق‌تر مبتلایان را شناسایی و آنها را جدا کنیم و به قرنطینه خانگی خود و یا در شرایطی به بیمارستان منتقل شوند.

۸۸ درصد فوتی ها بیماری زمینه ای داشته اند

وی بیان داشت: ۸۸درصد افرادی که بخاطر این ویروس در کشور فوت کرده‌اند دارای بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.روحانی گفت: ما دربرابر یک موجود نوپدید و عالم گیر روبرو شدیم، میزان مرگ و میر نسبت به ابتلا روند نزولی دارد. دوران مدت بستری هم روند نزولی را آغاز کرده‌ است. فعالیت وزارت بهداشت برای شناسایی مبتلایان افزایش یافته که همه اینها بسیار خوشایند است اما مرگ و میر‌ها نسبت به افرادی اتفاق افتاده که بیماری زمینه‌ای داشته‌اند، که یک هشدار است و بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت اعلام شده است.

ممکن است دوباره شاهد پیک کرونا باشیم

روحانی تاکید کرد: امنیت جمعی ما هنوز کم است. آنتی بادی‌ها و پادتن ها به رقمی نرسیده که اطمینان بخش باشد، باید آموزش ها و دقت‌ها رابالا ببریم. در این جلسه مصوب شد نظارت ها را افزایش دهیم، ۱۸۵ هزار نفر برای نظارت آماده هستند. کادر درمان ما هم باید با همان آمادگی روزهای اول باشد چون شاهد یک پیک خواهیم بود.

ساعت کار ادارات از دهم خرداد ماه

روحانی ادامه داد: موزه‌ها با رعایت دستورالعمل‌ها می‌توانند از فردا بازگشایی شود، فعالیت آژانس‌های مسافرتی هم باید در جلسه‌ای با وزارت کشور بررسی خواهد شد. نسبت به بازگشایی کل مساجد کشور و پایان محدودیت‌ها و هم‌چنین برای فعالیت پاساژها هفته جاری بررسی‌ها صورت می‌گیرد و در جلسه بعد یعنی شنبه آینده تصمیم‌گیری خواهیم کرد. وی تصریح کرد: از هفته آینده یعنی از ۱۰ خرداد همه کارمندان اداری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در محل خدمت خود حضور می‌یابند و ساعت کاری از ۷:۳۰ صبح از ۱۴:۳۰ خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *