کیفیت هوای پایتخت امروز سوم خرداد
اجتماعی و حوادث

هوای تهران در سوم خرداد سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه(سوم خرداد) با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۸۱ در شرایط سالم است.

کیفیت هوای پایتخت امروز سوم خرداد

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق ازن طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۵۴ در شرایط ناسالم برای همه گروه های جامعه بود. در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ و ۲.۵ میکرون میکرون به ترتیب بر روی شاخص ۹۴ و ۵۷ بوده است.

شاخص کیفیت هوای پایتخت امروز سوم خرداد

بر این اساس، ایستگاه‌های پیروزی(منطقه ۱۳) با شاخص ۱۱۸، شریف(منطقه ۲) و سوهانک(منطقه ۱) هر دو با شاخص ۱۱۳بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند. همچنین ایستگاه‌های ژئوفیزیک(منطقه ۶) با شاخص ۶۷، پونک با شاخص ۷۴ و دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۸۱ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است. از ابتدای امسال تا کنون ۱۵ روز هوای پاک،۴۸ روز هوای سالم یا قابل قبول و یک روز ناسالم برای همه گروه های حساس(بیماران قلبی و ریوی، کودکان و زنان باردار) در تهران به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *