تغییر نام سیستم عامل iOS اپل
فناوری و تکنولوژی نرم افزار و اپلیکیشن

تغییر نام سیستم عامل iOS اپل در همین هفته

به باور بسیاری WWDC 2020 یکی از مهمترین کنفرانس‌های توسعه دهندگان اپل در سال‌های اخیر خواهد بود و ممکن است طی آن شاهد تغییر نام سیستم عامل iOS باشیم.

تغییر نام سیستم عامل iOS اپل

«Jon Prosser»، از معروف‌ترین افشاگران دنیای فناوری و به ویژه کمپانی اپل در صفحه توییترش متنی را منتشر کرده که ظاهرا از تصمیم اپل برای تغییر نام iOS حکایت دارد. هرچند صرفا به یک توییت نمی‌توان اطمینان کرد اما Prosser در افشای پیش از موعد خبرهای اپل سابقه دستی بر آتش دارد. از آنجا که WWDC برای اپل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در آن احتمالا iOS 14 معرفی می‌شود، بعید نیست طی این رویداد شاهد اعلام رسمی تغییر نام سیستم عامل موبایل کوپرتینویی‌ها باشیم.

دلیل این تصمیم احتمالا به تلاش اپل برای ایجاد تمایز بین سیستم عامل‌های آیپد و آیفون برمی‌گردد. iPadOS که سال گذشته راهش را از iOS جدا کرده بود، طی این مدت به قابلیت‌های ویژه‌ای برای تبلت مجهز شده و حالا اپل به دنبال شناسایی آن به عنوان یک OS مستقل است.

انتظار می‌رود که تمام آیفون‌هایی که سال گذشته آپدیت iOS 13 را دریافت کردند، از iOS 14 هم پشتیبانی کنند. آپدیت iOS 14 احتمالا شامل ویجت‌هایی مشابه به آیپد و شاید پشتیبانی از ترکپد باشد. دیجیاتو طبق روال سال‌های گذشته و از روز دوشنبه کنفرانس WWDC 2020 را به صورت زنده پوشش خواهد داد.

تغییر نام سیستم عامل iOS اپل به iphone OS

از سوی دیگر iOS هم تا پیش از معرفی نسخه چهار به عنوان iPhone OS شناخته می‌شد اما اپل به یکباره تصمیم به تغییر آن گرفت. با توجه به شیوه نام گذاری دیگر سیستم عامل‌های اپل (macOS, iPadOS, watchOS و tvOS) بازگشت به نام اصلی iPhone OS منطقی به نظر رسیده و باعث یکدست شدن نحوه نام گذاری آنها می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *