زلزله ۴.۵ ریشتر کهنوج
اجتماعی و حوادث

زلزله ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر کهنوج استان کرمان را لرزاند

زلزله ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر دقایقی قبل استان کرمان را لرزاند، این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در ساعت ۰۶.۵۴ صبح امروز و در حوالی کهنوج به وقوع پیوست.

زلزله ۴.۵ ریشتر کهنوج

ساعت ۶.۵۴ دقیقه بامداد امروز شنبه زلزله ‌ای به قدرت ۴.۵ ریشتر برای چهارمین بار در یک هفته گذشته استان کرمان را لرزاند.

مركز لرزه نگاری كشوری موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران اعلام كرد: این زمین لرزه كه در عمق ۱۰ كیلومتری از سطح زمین به ثبت رسیده، در طول جغرافیایی ۵۶.۳۲ و عرض جغرافیایی ۳۱.۰۳ رخ داده است.

همچنین زلزله ای با بزرگی ۴.۶ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) دیروز یكشنبه در ساعت ۱۷ و پنج دقیقه و زلزله دیگری نیز به بزرگی ۳.۹ در ساعت ۱۷ و هفت دقیقه، این منطقه در استان كرمان را لرزانده بود.

زلزله ۴.۵ ریشتر کهنوج خسارت جدی نداشت

مدیرکل بحران استانداری کرمان گفت: زلزله ۴.۵ ریشتر کهنوج خسارت جانی و مالی گزارش نشده و تیم‌های در حال ارزیابی خسارات جزیی این زلزله است.

وی با بیان اینکه براساس گزارشات اولیه این زلزله استان کرمان خسارت‌های جزیی به ساختمان‌ها به ویژه در مناطق روستا‌یی زده گفت: در این مناطق گزارش‌هایی جزیی مبنی بر ترک خوردگی‌ دیوار و سقف رسیده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به اینکه گروه‌های ارزیاب در منقطه در حال بررسی دقیق و برآورد خسارات هستند افزود: خوشبختانه تاکنون از این زمین لرزه خسارت جدی جانی و مالی گزارش نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *