پاک کردن حافظه پنهان واتساپ
ترفند خواندنی ها

روش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ در گوشی های اندروید

برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی گوشی بهترین راه پاک کردن حافظه پنهان برنامه های نصب شده روی  گوشی می‌باشد در این مقاله قصد داریم روش پاک کردن حافظه پنهان واتساپ در گوشی های اندروید را آموزش دهیم.

پاک کردن حافظه پنهان واتساپ

یکی از مشکلات گریبانگیر دارندگان گوشی‌های هوشمند پر شدن حافظه گوشی است. به خصوص اگر گوشی شما میان‌رده باشد، حافظه داخلی آن محدود است و باید دقت بیشتری به خرج بدهید. وقتی حافظه گوشی پر می‌شود، چاره‌ای جز پاک کردن اطلاعات ذخیره شده ندارید. معمولاً اطلاعات دم دستی اما مهم (مانند عکس‌ها و فیلم‌های گالری) را پاک می‌کنیم تا در کمترین فرصت بتوانیم فضای مورد نیازمان را خالی کنیم. اما این جای خالی با گرفتن چند عکس پر می‌شود. پس باید به دنبال راه بهتری باشیم.

برنامه‌های پیام رسان، با دریافت عکس و فایل‌های ویدئویی، اقدام به ذخیره سازی آن‌ها در بخش کش می‌کنند که بعد از مدتی، علاوه بر اشغال شدن فضای قابل توجهی از کارت حافظه‌ی شما، باعث کند شدن کارکرد برنامه نیز خواهند شد.

اپلیکیشن‌ها حافظه پنهان را ایجاد می‌کنند تا سریعتر بوت شده و در حین استفاده سریعتر اجرا شوند. با این حال، وقتی این فایل‌ها به مرور زمان جمع می‌شوند، فضای ذخیره سازی گوشی شما را اشغال می‌کنند و گاهی باعث اختلال در عمل‌کرد یک اپلیکیشن می‌شوند. بنابراین شما می‌توانید با پاک کردن حافظه پنهان واتساپ حافظه گوشی خود را خالی کنید.

پاک کردن حافظه پنهان اپلیکیشن واتساپ

ابتدا، اپلیکیشن Settings را باز کرده و بر روی گزینه Apps & notifications ضربه بزنید.

پاک کردن حافظه پنهان واتساپ

از لیست اپلیکیشن‌های موجود WhatsApp را انتخاب کنید.

پاک کردن حافظه پنهان واتساپ

در این قسمت، روی گزینه Storage & cache ضربه بزنید.

پاک کردن حافظه پنهان واتساپ

و در آخر، بر روی گزینه Clear Cache ضربه بزنید.

پاک کردن حافظه پنهان واتساپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *