آمریکا قادر به بازگرداندن تحریم نیست
اخبار مهم سیاست

بیانیه اتحادیه اروپا: آمریکا قادر به بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل نیست

 اتحادیه اروپا در واکنش به ادعای آمریکا برای بازگرداندن تحریم های بین‌المللی علیه ایران اظهار کرد آمریکا قادر به بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل نیست .

آمریکا قادر به بازگرداندن تحریم نیست

دولت ایالات متحده آمریکا بامداد یکشنبه به‌وقت تهران در اقدامی یکجانبه و با وجود مخالفت‌های بین‌المللی، مکانیسم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را فعال کرد.

 جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران در بیانیه‌ای اظهار کرد: آمریکا طرف برجام نیست و قادر به بازگرداندن تحریم های سازمان ملل به موجب قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت نیست. در نتیجه، تعهدات مربوط به رفع تحریم‌ها علیه ایران طبق مفاد برجام، کماکان پابرجا هستند.

جوزپ بورل در این بیانیه تاکید کرده است: بنده به عنوان هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام به تلاش‌های خود برای اطمینان از حفظ و اجرای کامل توسط همه اعضای آن ادامه خواهم داد. برجام همچنان ستون اصلی معماری منع گسترش تسلیحات هسته‌ای است و به امنیت منطقه‌ای و جهانی کمک می‌‌کند زیرا به برنامه هسته‌ای ایران به طور جامع می‌پردازد. از همه طرف‌ها می‌خواهم که تمام تلاش خود را برای حفظ این توافق انجام دهند و از هرگونه اقدامی که موجب تشدید شرایط فعلی تلقی می‌شود خودداری کنند.

پیش از این نیز سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه طی نامه‌ای مشترک به رئیس شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند به ادامه اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ پایبند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *