12 کشته برای دریافت ویزای پاکستان
اخبار ویدیویی بین الملل

۲۴ کشته و زخمی در تجمع برای دریافت ویزای پاکستان در افغانستان

ازدحام جمعیت برای دریافت ویزای پاکستان در شهر جلال آباد افغانستان، ۱۲ کشته و ۱۲ زخمی برجای گذاشت.

12 کشته برای دریافت ویزای پاکستان

مقامات افغانستان اعلام کردند به دلیل ازدحام جمعیت برای دریافت ویزای پاکستان در استادیومی در نزدیکی کنسولگری پاکستان در جلال آباد افغانستان ۱۲ نفر کشته شدند.

 این اتفاق زمانی رخ داده که در حدود ۳ هزار شهروند افغانستان برای دریافت ویزا در این منطقه جمع شده بودند.

علت ازدحام این شمار از جمعیت، انتشار اخباری از سوی سفارت پاکستان در کابل بود که اعلام می‌داشت اعطای روادید به افغان‌ها در همۀ کنسولگری‌های این کشور در افغانستان متوقف می‌شود.

این دومین بار در هشت ماه گذشته است که پاکستان به دلیل شیوع ویروس کرونا، تصمیم گرفته تا اعطای روادید به شهروندان افغانستان را متوقف کند.

عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار اظهار کرد: در جریان ورود «ده‌ها هزار» نفر به میدان فوتبال شهر جلال‌آباد، ۱۱ زن کهن‌سال جان باخته‌اند. همچنین در این حادثه ۹ زن و ۳ مرد نیز زخمی شدند.

«منصور احمد خان»، سفیر پاکستان در کابل در تویتتی نوشت: «از گزارش تلفات در استادیومی در جلال آباد ۵ کیلومتری کنسولگری پاکستان که متقاضیان ویزا توسط مقامات استانی افغانستان سازماندهی می‌شدند، بسیار ناراحت شدم. ما با خانواده‌های قربانیان همدردی می‌کنیم.»

سفیر پاکستان در کابل تشریح کرد: «ما برای تسهیل بهتر متقاضیان ویزا با مقامات افغانستان درگیر هستیم. ما متعهدیم که طبق سیاست جدید، صدور ویزا را برای اتباع افغانستان ادامه دهیم و در عین حال روند کار را آسان‌تر کنیم».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *