ارزان ترین گوشی ۵G
فناوری و تکنولوژی موبایل

ارزان‌ترین گوشی ۵G جهان راهی بازار می‌شود

بزرگ‌ترین اپراتور هند به نام Jio قصد دارد ارزان ترین گوشی ۵G با قیمت اولیه ۵۰۰۰ روپیه (حدود ۱.۹ میلیون تومان) راهی بازار این کشور کند.

ارزان ترین گوشی ۵G

بزرگ‌ترین اپراتور هند قصد دارد ارزان ترین گوشی ۵G با قیمت اولیه ۵۰۰۰ روپیه (حدود ۱.۹ میلیون تومان) راهی بازار کند. اگرچه با این رقم گوشی موردنظر ارزان‌ترین گوشی ۵G جهان خواهد بود، ولی یکی از منابع آگاه گفته که با افزایش آمار فروش و تولید این گوشی، قیمت آن می‌تواند به ۲۵۰۰ روپیه (حدود ۹۵۰ هزار تومان) برسد.

شرکت Jio در این زمینه ید طولایی دارد و به‌عنوان مثال چند سال قبل یک گوشی ۴G را با قیمت ۲۰ دلار راهی بازار کرد و باعث شد میلیون‌ها نفر به اینترنت ۴G دسترسی پیدا کنند، حال این شرکت قصد دارد با معرفی این گوشی تعداد قابل توجهی از کاربران هندی را با اینترنت ۵G آشنا کند.

بسیاری از بخش‌های کشور هند هنوز به اینترنت ۴G پرسرعت دسترسی ندارند و اگر پیاده‌سازی ۵G هم به همین ترتیب باشد، پس در نهایت جمعیت محدودی از هندی‌ها می‌توانند از مزایای ۵G بهره‌مند شوند.

این گوشی با داشتن قیمت بین ۳۴ تا ۶۸ دلار، ارزان ترین گوشی ۵G جهان خواهد بود. پیش از این ارزان ترین گوشی که  قابلیت پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت را داشت گوشی‌های ردمی ۱۰X و ریلمی V3 بود که به ترتیب ۲۴۰ و ۲۱۰ دلار قیمت دارند و البته مختص بازار چین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *