دستور بایدن پس از ریاست جمهوری
به تازگی منتشر شده

نخستین اقدام جو بایدن چه خواهد بود؟ | دو دستور بایدن بلافاصله پس از آغاز ریاست جمهوری

جو بایدن ، ساعاتی پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از تشکیل یک ستاد مقابله با شیوع کرونا در آمریکا و امضا دو دستور مهم خبر داد.

دستور بایدن پس از ریاست جمهوری

جو بایدن ۷۷ ساله با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

جو بایدن قصد دارد که دوشنبه نهم نوامبر (۱۹ آبان) گروهی از کارشناسان را برای هماهنگ کردن سیاست و راهکار مقابله با کرونا تشکیل دهد.

بایدن اعلام کرده است که افراد این گروه تعیین شده‌اند و او روز دوشنبه نام آن‌ها را رسانه‌ای خواهد کرد. فرستنده خبری “سی‌ان‌ان” آمریکا تعداد اعضای این ستاد را ۱۲ نفر اعلام کرده است.

دونالد ترامپ تا روز ۲۰ ژانویه، روز ادای سوگند رئیس جمهور جدید، زمام امور در آمریکا را برعهده دارد. به‌رغم آن، بایدن اعلام کرده است که در نخستین فرصت با فرمانداران ایالت‌های آمریکا و شهرداران در ارتباط با سیاست مقابله با کرونا تشکیل جلسه خواهد داد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به مرز ده میلیون نفر (نه میلیون و ۹۴۸ هزار نفر) نزدیک شده است. تنها در روز ششم نوامبر بیش از ۱۳۲ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده است. تا کنون بیش از ۲۳۷ هزار نفر در آمریکا در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

 دو دستور بایدن بلافاصله پس از آغاز ریاست جمهوری

جو بایدن رییس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا فورا بعد از برعهده گرفتن ریاست جمهوری، فرمان اجرایی برای لغو ممنوعیت سفر شهروندان کشورهای با اکثریت مسلمان به آمریکا و نیز فرمان اجرایی برای بازگشت آمریکا به توافقنامه آب و هوایی پاریس امضاء می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *