دستگیری نوسان گیران ارز و سکه
اقتصاد

قیمت امروز طلا، سکه و ارز در بازار | دستگیری نوسان‌گیران سازمان‌یافته ارز و سکه

علی ربیعی از دستگیری تعدادی از نوسان گیران که بطور سازمان یافته اقدام به افزایش نرخ ارز و سکه می کردند خبر داد. نرخ طلا و سکه در مقایسه با روز قبل، افزایش داشته است؛ همچنین نرخ ارز نیز افزایش یافت. 

دستگیری نوسان گیران ارز و سکه

قیمت طلا و سکه

ابراهیم محمد ولی، رئیس اتحادیه فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و جواهر درباره قیمت امروز سکه و طلا اظهار کرد: هم اکنون هر قطعه سکه طرح جدید، ۱۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۳ میلیون تومان، نیم سکه ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز، ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

قیمت طلای ۱۸عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۲۶۰ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۶۷۵ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

صعود قیمت ارز در بازار

هم اکنون هر دلار آمریکا، ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان و هر یورو ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می رسد.

این درحالیست که روز قبل نرخ هر دلار ۲۶ هزار ۴۰۰ تومان و هر یورو ۳۱ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش می رسید

در هفته‌های اخیر، تشدید نوسانات ارزی موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش نوسانات قیمتی را در بازار ارز فراهم کرد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرده از روز دوشنبه ۲۱ مهرماه نیز روزانه ۵۰ میلیون دلار اسکناس وارد بازار خواهد کرد ضمن اینکه سقف خرید بانک‌ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را به ۵۰۰ هزار دلار افزایش داده است.

دستگیری نوسان گیران سازمان‌یافته ارز و سکه !

علی ربیعی: اخیرا عده‌ای از افرادی که بطور سازمان یافته اقدام به افزایش نرخ ارز و سکه می کردند، دستگیر شده‌اند.

برنامه‌ریزی لازم با نهادهای قضایی و امنیتی برای تشکیل کمیته‌ای انجام شده که اقدامات مهمی نیز صورت گرفته و افراد در شبکه‌هایی دستگیر یا متواری شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *