حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه نظامی T-4 در حمص سوریه
بین الملل

حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه نظامی T-4 در حمص سوریه

به گزارش پایگاه خبری دخالت به نقل از شبکه تلويزيوني الاخباريه سوريه از حمله موشکي به فرودگاه تي.۴ در ريف حمص خبر داد و اعلام کرد به احتمال زياد اين حمله از سوي آمريکا صورت گرفته است.

رسانه‌های دولتی سوریه از حمله موشکی به فرودگاه نظامی T-4 در حومه حمص و واکنش سامانه‌های پدافندی ارتش سوریه خبر داده‌اند.

تلویزیون سوریه بامداد دوشنبه از حمله به فرودگاه نظامی «تیاس» معروف به T-4 در حومه شرقی حمص خبر داد.

بر اساس این گزارش، این فرودگاه هدف حمله موشکی قرار گرفته و پدافند موشکی ارتش سوریه برای مقابله با اهداف متخاصم وارد عمل شده و شماری از موشک‌ها را سرنگون کرده است.

بر اساس این گزارش یک سرباز سوری شهید و دو سرباز دیگر زخمی شدند. همچنین به یک انبار اسلحه و چند ساختمان و تجهیزات نظامی نیز خسارت های مادی وارد شد.

حمله موشکی به فرودگاه T-۴ سوریه

حمله موشکی به فرودگاه نظامی T-4

موشک هاي شليک شده به فرودگاه تي چهار در ريف حمص از حريم هوايي منطقه کسروان و البقاع در لبنان عبور کرده و به خاک سوريه رسيده است.

رسانه‌هاي سوريه نیز اعلام کردند: پدافند هوايي سوريه، هشت موشک شليک‌شده به سمت فرودگاه التيفور را منهدم کرد.

 يک منبع نظامي اعلام کرد: در حمله موشکي به فرودگاه نظامي تي ۴ در ريف حمص سوريه شماري از شهروندان سوري شهيد و زخمي شدند.

شبکه تلويزيوني الميادين نیز اعلام کرد، هم زمان با حمله موشکي به فرودگاه نظامي تي فور (T-4) در حمص سوريه، هواپيماي جاسوسي اسرائيلي در آسمان منطقه در حال گشت زني بود.

خبرگزاری سانا به نقل از یک منبع نظامی، رژیم صهیونیستی را عامل شلیک این موشک‌ها معرفی کرده است.

 فرودگاه نظامی T-4 در استان حمص سوریه در غرب شهر تدمر و ۱۰۰ کیلومتری شرق شهر حمص قرار دارد.این فرودگاه نقش زیادی در مبارزه با گروه های تروریستی دارد و به همین دلیل تا کنون چندین بار هدف حمله قرار گرفته است.

سال گذشته پس از یکی از همین حملات، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه از اینکه حملات رژیم صهیونیستی با پیشروی داعش در نزدیکی شهر تدمر همزمان شده، ابراز تعجب کرد و گفت چنین حملاتی موجب تشدید بی‌ثباتی است. این فرودگاه در سال ۲۰۱۶ مدتی هم به اشغال گروه تروریستی داعش درآمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *