تردد روان زائران در مرزهای مهران ، شلمچه و چذابه
اجتماعی و حوادث

تردد روان زائران در مرزهای مهران ، شلمچه و چذابه

طبق آخرین گزارش ها از ستاد مرکزی اربعین ، تردد زائران در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه به صورت عادی و روان در حال انجام است. احمد محمدی‌فر در مورد آخرین وضعیت تردد زائران اربعین از مرزهای کشور اظهار کرد: امکان تردد زائران از مرز خسروی وجود ندارد، اما تردد زائران در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه به صورت عادی و روان در حال انجام است و مشکلی خاصی وجود ندارد.

مرز خسروی همچنان بسته است

احمد محمدی‌فر در ادامه افزود: بعضا با افزایش هفت یا هشت برابری زائران نسبت به سال گذشته در مرزها مواجه هستیم ولی تردد به صورت روان در حال انجام است. روز گذشته ۶۰ هزار زائر از مرز مهران عبور کردند. مسیر حرکت زائران در عراق امن است و تنها مشکل ناآرامی در بغداد است. در حال حاضر استاندار کرمانشاه و دیالی در حال مذاکره هستند  و هر زمان شرایط بغداد عادی شد، تردد از خسروی هم انجام می شود.

تردد روان زائران در مرزهای مهران ، شلمچه و چذابه

زائران داروهای مسکن و کدئین دار به همراه نداشته باشند

محمدی‌فر در پایان با توصیه به زائران اربعین خاطرنشان کرد: زائران قبل از حرکت از وضعیت مرزها اطلاع کسب کرده و مرزهای خلوت‌تر را انتخاب کنند. زائران ارز کافی و مدارک مسافرتی معتبر به همراه داشته باشند. زائران داروهای مسکّن و کدئین دار به همراه نداشته باشند زیرا دولت عراق این داورها را به عناون مخدر در نظر گرفته و با کسانی که این داروها را همراه داشته باشند، برخورد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *