افتتاح طولاني‌ترين ديواره صخره نوردي جهان
جهانگردی ورزشی

طولاني‌ترين ديواره صخره نوردي جهان در شهر کپنهاگ دانمارک افتتاح شد

طولاني‌ترين ديواره صخره نوردي جهان بر روی بدنه آسمان‌خراشی موسوم به کوپن هیل در شهر کپنهاگ پایتخت دانمارک به وسعت ۱۲۰۰ متر مربع افتتاح شد.

افتتاح طولاني‌ترين ديواره صخره نوردي جهان

امروزه برای صخره نوردی حتما لازم نیست به کوه رفته و برای لذت بردن از این ورزش در کوه ها به دنبال صخره مناسب گشت، بلکه با وجود دیوار های صخره نوردی این مشکل هم برطرف شده تا دوستداران صخره نوردی کمتر به دردسر بیافتند.

طولاني‌ترين ديواره صخره نوردي جهان بر روي بدنه آسمان‌خراشي موسوم به كوپن هيل در شهر كپنهاگ پايتخت دانمارك افتتاح شد. اين ديواره صخره‌نوردي متشكل از بخش هاي شيشه اي و نيز صفحات آلومينيومي مقاوم است.

وسعت کل این دیواره صخره نوردی ۱۲۰۰ متر مربع است و انتظار می‌رود با استقبال علاقمندان به صخره نوردی مواجه شود.

ارتفاع این دیواره از سطح زمین به ۸۰ متر می‌رسد و به چهار بخش متفاوت تقسیم می‌شود. صخره نوردان بعد از تكميل هر بخش مي توانند مدتي توقف كرده و بعد از استراحت مسير خود را ادامه دهند.

ساده‌ترین بخش مسیر این صخره نوردی در پایین دیواره قرار دارد و صخره نوردان هر چه بیشتر پیش می‌روند با سختی‌های بیشتری مواجه می‌شوند. لبه‌هایی برای استراحت و نفس گیری نیز در فواصل بیست متری از یکدیگر در نظر گرفته شده‌اند.

قرار است در آینده با نورپردازی، این بخش از ساختمان یادشده زیبایی بیشتری پیدا کند. در طراحی این ساختمان در مجموع از ۵۵ تن فولاد استفاده شده است.

رتبه دوم طولاني‌ترين ديواره صخره نوردي جهان

پیش از این، اکسکالیبورExcalibur (شمشیر پادشاه افسانه ای انگلیس )بلندترین دیوار صخره نوردی با ۳۷ متر ارتفاع در مرکز صخره نوردی Bjoeks در شهر خرونینگین هلند بود.

آنچه که بالا رفتن ازاین دیوار را  با چالش روبرو کرده نه تنها بلندی این دیوار بلکه انحنای ۱۱ متری این دیوار است که خمیدگی مصنوعی را ایجاد کرده و سبب می شود تجربه یک صعود واقعی را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *