مشهورترین نقاشی های جهان
فرهنگی و ادبی

از مونالیزا تا شام آخر؛ نگاهی بر مشهورترین نقاشی های جهان

در این مقاله از سایت دخالت چند مورد از مشهورترین نقاشی های جهان را معرفی می کنیم که برای لذت بردن از آنها و کشف عمق هنر نهفته در آنها، نیازی نیست چیز زیادی از نقاشی بدانیم.

مشهورترین نقاشی های جهان

علاقه مندان به هنر نقاشی، حتما با سبک های مختلف نقاشی و تابلوهای ماندگار آشنایی دارند. نقاشان بسیاری در طول تاریخ، آثاری را به تصویر کشیده اند که پس از گذشت سالها، هنوز شاهکار به شمار می روند و شخص دیگری قادر به خلق نقاشی هایی مشابه آنها نشده است. امروز چند مورد از مشهورترین نقاشی های جهان را معرفی می کنیم که برای لذت بردن از آنها و کشف عمق هنر نهفته در آنها، نیازی نیست چیز زیادی از نقاشی بدانیم. شاید راز ماندگاری این تابلوها هم همین است که هر بیننده ای را مجذوب خود می کنند.

مشهورترین نقاشی های جهان در یک نگاه

مونالیزا

مونالیزا یا لبخند ژکوند، اثر داوینچی را همه می شناسیم. تصویر زنی که به طرز مرموزی لبخند می زند و بدون شک می توان آن را مشهور ترین نقاشی جهان به شمار آورد. طبق روایت های موجود، نقاشی مونالیزا متعلق به لیزا قراردینی است. او همسر فردی به نام فرانسسکو دل جیوکوندو بوده است که نقاشی چهره آن، بین سالهای ۱۵۰۳ و ۱۵۰۶ کشیده شده است. فرانسیس اول، پادشاه فرانسه، این نقاشی را خریداری کرد و به همین دلیل هم لبخند ژکوند امروزه متعلق به این کشور بوده و در موزه لوور نگهداری می شود.

مشهورترین نقاشی های جهان

شب پرستاره

نقاشی شب پرستاره اثر وینسنت ون گوگ هم یکی از مشهور ترین نقاشی های جهان است که محبوبیت بسیار بالایی در میان آثار ون گوگ دارد. این نقاشی در سال ۱۸۸۹ کشیده شده است. تصویر مربوط به منظره ای است که ونگوگ از پنجره اتاقش در آسایشگاه روانی شهرSaint-Remy می دیده است. تخیلات ذهنی نقاش، این اثر را متمایز کرده است تا محبوبت ترین تابلوی او به شمار رود. نقاشی شب پرستاره از سال ۱۹۴۱ در موزه هنرهای مدرن شهر نیویورک به نمایش گذاشته شده است.

مشهورترین نقاشی های جهان

گرنیکا

نقاشی مشهور گرنیکا در سال ۱۹۳۷ توسط پابلو پیکاسو کشیده شده است. در این نقاشی پیکاسو تصویری از بمباران دهکده گرنیکا را خلق کرده است. این دهکده توسط  هواپیماهای آلمان نازی در خلال جنگ داخلی اسپانیا بمباران شد و تصویر نقاشی شده آن توسط پیکاسو، به شهرت و محبوبیت بسیاری دست پیدا کرد. نقاشی گرنیکا اول توسط دولت اسپانیا بعنوان تصویری از رنج جنگ معرفی شد اما بعدها به نمادی برای صلح تبدیل شد.

مشهورترین نقاش مشهورترین نقاشی های جهان ی های جهان

جیغ

نقاشی جیغ را احتمالا در جلد بسیاری از کتابها دیده اید. این نقاشی اثر ادوارد مونک هنرمند نروژی است که آن را در سال ۱۸۹۳ کشید. ادوارد یکی از مشهورترین نقاشان دوره خود بود و فقط از رنگ روغن و پاستل برای کشیدن این نقاشی استفاده کرده است. جیغ، فریاد طبیعت را نشان می دهد و به گفته مونک، زمانی خلق شد که او بر روی ریل قطار در حال قدم زدن بود و خورشید داشت غروب می کرد. مونک در این زمان احساس کرد که جیغی از طبیعت شنیده است و همان موقع تصمیم گرفت اثر جیغ را به تصویر بکشد.

مشهورترین نقاشی های جهان

شام آخر

شام آخر یکی دیگر از شاهکارهای هنری لئوناردو داوینچی است که از جمله مشهورترین نقاشی های جهان در قرن ۱۵ است. هرچند این نقاشی همانند سایر نقاشی های معرفی شده در هیچ موزه ای قرار نگرفته است. نقاشی بی نظیر داوینچی، روی دیوار سالن غذاخوری کلیسای سانتا ماریا دل گراتزی شهر میلان کشیده شده است. این تصویر، بیانگر آخرین شام مسیح است که در آن به مریدانش گفته که یکی از آنها میخواهد به او خیانت کند.

مشهورترین نقاشی های جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *