افراد سیاه پوست آمریکا
اخبار طنز

طنز | ترامپ اومد حرف بزنه راه رفت !

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به سوال یک خبرنگار درباره اینکه چرا همچنان افراد سیاه پوست بیشتری به دست پلیس آمریکا کشته می‌شوند پاسخ عجیبی داد.

افراد سیاه پوست آمریکا

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخی عجیب به سوال یک خبرنگار درباره اینکه چرا همچنان افراد سیاه پوست بیشتری به دست پلیس آمریکا کشته می‌شوند، گفت: این فقط برای سیاه پوستان نیست و پلیس آمریکا سفیدپوستان را هم می کشد. این اظهارنظر سوژه کارتونی شد که در ساعات اخیر میان کاربران شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

دونالد ترامپ قتل جورج فلوید، شهروند سیاه‌ پوست آمریکایی به دست پلیس این کشور را وحشتناک خواند اما از سوال کاترین هریج، خبرنگار سی‌بی‌اس درباره این که چرا هنوز هم سیاه ‌پوستان آمریکا به دست ماموران پلیس کشته می‌شوند، برآشفته شد.

هر چند که نیمی از افراد کشته شده در آمریکا با شلیک پلیس سفیدپوست هستند، روزنامه واشنگتن پست ماه ژوئیه در یک مطالعه با بررسی تیراندازی‌های پلیس در مدت پنج سال دریافته که سیاه ‌پوستان آمریکا با نرخ نامتناسب‌تری کشته می‌شوند.

سیاه‌پوستان در مجموع کمتر از ۱۳ درصد جمعیت آمریکا را به خود اختصاص می‌دهند اما نرخ کشته شدن آن‌ها توسط پلیس، بیش از دو برابر نرخ سفیدپوستان آمریکاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *