قربانیان ویروس کرونا
پزشکی

شمار قربانیان ویروس کرونا به ۵۶۰ تن رسید

خبرگزاری فرانسه بامداد پنجشنبه گزارش داد که شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۵۶۰ تن رسیده است. مقام‌های چینی جان باختن ۷۰ نفر دیگر از افراد مبتلا به کرونا ویروس را تایید کرده اند.

قربانیان ویروس کرونا

فرانس پرس به نقل از منابع بیمارستانی چینی گزارش داد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۹۸۷ تن جدید در استان هوبئی به مرکزیت شهر ووهان در چین به این ویروس مبتلا شده‌اند. با احتساب این افراد، شمار مبتلایان به این ویروس در چین به ۱۹ هزار ۶۶۵ نفر رسیده است.

در همین ارتباط، مدیریت خدمات درمانی ایالت “ویسکانسین” آمریکا نیز بامداد پنجشنبه گزارش داد که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، دوازدهمین مورد از ابتلا به بیماری کرونای جدید را تأیید کرده است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به ۲۴ کشور جهان نیز سرایت کرده است. دوره نهفتگی نسبتا طولانی این بیماری تنفسی مرگ‌بار از چند روز تا دو هفته متغیر است و همین امر موجب می‌شود قربانیان ویروس کرونا تا پیش از بروز علایمی چون تب و تنگی نفس به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

این ویروس برخلاف ویروس سارس که در سال ۲۰۰۳ در چین شیوع پیدا کرد و پس از سرایت به ۲۶ کشور جهان ۸ هزار و ۱۰۰ نفر را مبتلا کرد، در دوره نهفتگی نیز از فرد به فرد قابل انتقال است. کارشناسان تهدید واقعی کرونا را در همین قابلیت شیوع و انتشار گسترده آن می‌بینند. کم سن‌ترین فرد مبتلا به بیماری کرونای جدید یک نوزاد است که تنها ۳۰ ساعت پس از تولد به کرونا مبتلا شده است این نوزاد در شهر ووهان مرکز استان هوبئی و کانون اصلی شیوع بیماری متولد شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *