منع رفت و آمد در 5 کلانشهر
پزشکی سلامت

جزئیات طرح منع رفت و آمد در ۵ کلانشهر

وزیر بهداشت از منع عبور و مرور و محدودیت رفت و آمد در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در روزهای تعطیلی پایان ماه صفر خبر داد.

منع رفت و آمد در 5 کلانشهر

‌کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت طرح منع رفت و آمد از ساعت ۲۴ امشب چهارشنبه تا ظهر روز یکشنبه در ۵ کلانشهر اجرا خواهد شد.

دکتر کیانوش جهانپور با اشاره به روند افزایشی ابتلا، بستری و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در کشور و لزوم اتخاذ تدابیر لازم و اعمال محدودیت در رفت و آمد و سفر بویژه با توجه به تعطیلات پیش رو، گفت: بر همین اساس وزارت بهداشت برای حداقل سه روز تعطیلات پیش رو، درخواست محدودیت تردد به پنج شهر که شیوع کرونا در آن نسبتا بالاست را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارایه کرده که موضوع جهت اجرا به کمیته امنیتی اجتماعی و دستگاه‌های مسوول ابلاغ شده است.

وی گفت: هرچند که در حال حاضر تمام تعداد استانها و شهرستانهای در شرایط قرمز کرونا، افزایش یافته است و کل کشور قرمز تلقی می شود، اما برای تعطیلات پیش رو محدودیت رفت و آمد در کلان شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه پیشنهاد شده است.

جهانپور افزود: این محدودیت‌ها شامل تردد وسایل حمل و نقل عمومی نیست و همچنین پلاک‌های بومی هر شهر اجازه ورود به همان شهر را دارند، اما حق خروج از آنجا را نخواهند داشت.

همچنین علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت در این رابطه اظهار کرد: تنها خودروهای سواری با پلاک هر شهر اجازه ورود به همان شهر را دارند. ‌این خودروها مجاز به خروج از شهر نیستند.‌خودروها با پلاک شهر دیگر که قصد ورود داشته باشد،تنها با ارائه کارت ملی و احراز سکونت می‌توانند وارد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *