• امروز : یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : 12 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Sunday - 19 May - 2024
15

ربات اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند

  • کد خبر : 39321
  • 24 نوامبر 2021 - 16:00
ربات اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند

در این مطلب می خواهیم توضیح دهیم که ربات اینستاگرام چیست و آیا استفاده از آن خوب است یا نه و در کل چه مزایا و معایبی دارد.

در حالی که این روزها شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارد، اینستاگرام همچنان برترین شبکه برای مشاغل، برندها، سازندگان و بسیاری دیگر است. ابزارهای منحصر به فردی که اینستاگرام برای دسترسی و ارتباط با مردم ارائه می دهد بسیار ارزشمند هستند.

به دلیل فرصت‌هایی که در پلتفرم اینستاگرام وجود دارد، رقابت شدیدی در این پلتفرم وجود دارد و کسب محبوبیت و تعامل مورد نیاز برای رشد با سرعت مستمر می‌تواند دشوار باشد. به همین دلیل، ابزارها و شرکت های زیادی برای تلاش و کمک به وجود آمده اند.

اگر بخواهید فالوورهای خود را زیاد کنید،نیاز به یک روند طولانی و زمان زیادی برای تعامل در اینستاگرام دارید.

این تعاملات شامل برنامه ریزی و ایجاد محتوا، ایجاد کپشن و همچنین استراتژی هشتگ گذاری است. و اگر می خواهید رشد خود را تضمین کنید، باید مطمئن شوید که از ابزارهای مناسب استفاده می کنید.

یکی از محبوب ترین ابزارها ربات اینستاگرام است. در حالی که این یک روش بسیار محبوب برای رشد اینستاگرام در گذشته بود، ولی اکنون بحث برانگیز شده شده است.

ربات اینستاگرام چیست؟

ربات اینستاگرام ، سرویس یا برنامه‌ای است که عملکردهای اصلی اینستاگرام را دریافت کرده و آنها را خودکار می‌کند، از جمله لایک‌ها، نظرات، زمان‌بندی پست‌ها، پیام‌های ارسالی، نمایش استوری و موارد دیگر. اینها عملکردهای اصلی ربات اینستاگرام است.

در حالی که به نظر می‌رسد این موارد مشکلی ندارد و کارهای شما را بسیار آسان‌تر می‌کند، اینستاگرام قوانین مختلفی را در مورد نحوه استفاده از ربات‌های اینستاگرام و نحوه کار اپلیکیشن‌ها و شرکت‌های شخص ثالث با پلتفرم اینستاگرام اعمال کرده است.

ربات های اینستاگرام چگونه شروع به کار کردند؟

اولین راهی که کاربران برای افزایش فالوور اینستاگرام خود از آن کمک گرفتند، خرید فالوور اینستاگرام بود. و این راه بسیار محبوب شد و کاربران فکر می کردند که تعداد فالوورها شاخص اصلی موفقیت است.

با این حال، مدتی بعد، کاربران و اینستاگرام به طور یکسان متوجه شدند که بسیاری از مردم، حتی بسیاری از افراد مشهور مشهور، فالوورهای اینستاگرام را خریداری کرده اند و محبوبیت آنها واقعی نیست. این زمانی بود که بسیاری از این شرکت‌ها از کار افتادند و اینستاگرام سیاست‌های سخت‌تری را اعمال کرد.

و استفاده از ربات های اینستاگرام را برای رشد فالوور ممنوع کرد الگوریتم اینستاگرام را تغییر داد.

الگوریتم اینستاگرام اکنون از تعامل حمایت می کند، به این معنی که داشتن تعداد فالوور بالا مهم ترین نکته نیست  شما نه تنها باید فالوور داشته باشید، بلکه باید لایک و کامنت و تعاملهای دیگر هم با محتوای شما برقرار شود.

آیا ربات های اینستاگرام هنوز کار می کنند ؟

در حال حاظر اگر مکررا از از ربات استفاده کنید، اعلانی دریافت خواهید کرد که به دلیل نقض شرایط استفاده و استفاده از سرویس ربات مسدود شده اید. این معمولاً بلاکی است که برای یک هفته یا بیشتر طول می کشد، اما حتی با این وجود، این می تواند مشکلات بزرگی را در استراتژی اینستاگرام و توانایی شما برای ادامه رشد و تعامل با فالوورهای خود ایجاد کند، که بسیار مهم است.

مزایای استفاده از ربات اینستاگرام

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از ربات اینستاگرام این است که این ربات‌ها نسبت به انسان و سخت‌افزارها، توانایی بیشتری برای دریافت و در نظر گرفتن دیتا دارند. ربات‌های اینستاگرام می‌توانند الگوریتم اینستاگرام و اطلاعات مختلفی که به آن‌ها داده شده را به طور دقیق در نظر بگیرند و براساس آن‌ها شروع به تعامل با جمعیت هدفی که ما برای آن‌ها مشخص کرده‌ایم، کنند.

از دیگر مزایای استفاده از ربات اینستاگرام پاسخ به پیامهای دایرکت است، نحوه پاسخگویی ربات اینستاگرام به دایرکت‌ها به شکلی است که گیرنده پیام گمان نمی‌کند که در حال صحبت با یک ربات است. این ویژگی ربات‌های اینستاگرام برای پیج‌هایی که فالوور زیادی دارند و دایرکت آن‌ها همیشه پر از پیام است، می‌تواند مفید باشد.

گذاشتن کامنت یکی از موثرترین روش‌ها است اما از طرفی این کار یکی از وقت‌گیرترین روش‌های تعامل نیز هم هست. ربات‌هایی که اخیرا ساخته شده‌اند، حتی این توانایی را دارند که کپشن پست‌ها را بخوانند و متناسب با محتوای کپشن، برای آن‌ها کامنت بگذارند

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت استفاده از ربات اینستاگرام این است که می‌توان با قیمتی مناسب از آن‌ها استفاده کرد. اساسا استفاده از ربات اینستاگرام بیشتر مناسب کسب و کارهای کوچک و نوپا است، اینکه آن‌ها بتوانند با صرف بودجه کمی از قابلیت‌های این ربات‌ها بهرمند شوند.

معایب استفاده از ربات اینستاگرام

ویژگی‌های منفی ربات اینستاگرام متاسفانه بیشتر و تاثیرگذارتر از ویژگی‌های مثبت آن است .

رشد پیج‌های اینستاگرام تنها و تنها با استفاده از روش‌های طبیعی حاصل می‌شود.. بی شک کامنت‌های حقیقی از کامنت‌هایی که توسط یک ربات گذاشته می‌شوند تاثیرگذارتر هستند و باعث ایجاد تعامل بیشتری با سایر کاربران خواهند شد. بدون این تعامل حقیقی، روند بهبود پیج ما رفته‌رفته کاهش پیدا می‌کند و در نهایت عملکرد کلی پیج روند نزولی به خود می‌گیرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های منفی ربات اینستاگرام این است که آن‌ها به طور طبیعی تمایل دارند به جای برقراری تعامل با اکانت‌های حقیقی، با سایر ربات‌ها ارتباط برقرار کنند. وقتی که ربات‌ها وارد پیجی می‌شوند، به راحتی  کامنت‌ها، لایک‌ها و سایر عملکردهایی که ربات‌های دیگر را تشخیص می دهند و به سمت آن‌ها کشیده شوند.

اما عملکرد اینستاگرام به گونه‌ای است که انسان‌ها نیز عملکردهای انسانی را بهتر پیدا می‌کنند و به همان سمت کشیده می‌شوند.

استفاده از ربات اینستاگرام خوب است یا بد؟

کسب و کارهای اینستاگرامی برای افزایش رفت و آمدها به پیج‌شان و جذب مخاطبان بیشتر، تلاش می کنند. و زمانی که تعداد مخاطبان این پیج‌ها افزایش پیدا می‌کند، آن‌ها ممکن است دیگر فرصت کافی برای پاسخگویی به حجم بالای درخواست‌ها و برقراری ارتباط با مشتریان خود را نداشته باشند. در این شرایط استفاده از روش‌های میانبر همیشه جذاب و مفید به نظر می‌رسند.

استفاده از ربات اینستاگرام همیشه موافقان و مخالفانی داشته است. موافقان استفاده از ربات اینستاگرام به مزایای آن اشاره می‌کنند و اینکه استفاده از آن‌ها تا چه میزان می‌تواند در زمان آن‌ها صرفه‌جویی کند.

و مخالفان استفاده از ربات‌ها هم ، دلایل منطقی درمورد عدم تاثیرگذاری واقعی این ربات‌ها بر عملکرد پیج‌ها دارند.

شواهد بسیاری نشان داده استفاده از این ربات‌ها در طولانی مدت هیچ تاثیر مستقیم و مثبتی بر بهبود عملکرد پیج‌ها نخواهند گذاشت و نتایجی که حاصل می‌کنند اغلب گذرا و غیرقابل اطمینان هستند.

همچنین اینستاگرام هم به طور جدی با استفاده ‌کنندگان از ربات‌ها برخورد می‌کند و به هیچ عنوان استفاده از چنین روش‌های را برای رشد پیج‌های کاری تایید نمی‌کند.

لینک کوتاه : https://dekhalat.com/?p=39321

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.