ثبت واکسن کرونا روسیه
پزشکی سلامت

پوتین با اعلام ثبت واکسن کرونا روسیه ، جهان را غافلگیر کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه صبح امروز از ثبت نخستین واکسن کرونا روسیه خبر داد.

ثبت واکسن کرونا روسیه

کریل دمیتریف”، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه که در حال تأمین اعتبار آزمایشات واکسن کرونا در این کشور است، اظهار داشت: روسیه به طور سنتی در تولید واکسن‌ها بسیار قوی بوده و واکسن ما در واقع نوعی کپی‌برداری از واکسن ابولا است که پنج سال پیش در مسکو تهیه شده است.

به گفته دمیتریف که در کارآزمایی‌های اولیه بالینی واکسن شرکت کرده، واکسن کرونای روسیه به این دلیل توانسته پیشروی کند که نسخه ارتقاء یافته از واکسن قبلی علیه ویروس سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) است.

پوتین با ثبت واکسن کرونا روسی جهان را غافلگیر کرد

ولادیمیر پوتین در جمع اعضای دولت اظهار کرد: تا آنجا که اطلاع دارم صبح امروز برای نخستین بار در جهان واکسن کرونا روسیه ثبت شد و یکی از دخترانش از این واکسن استفاده کرده است.

پوتین در ادامه صحبت هایش ابراز امیدواری کرد که در جهان به مرور زمان واکسن جدید کرونا ساخته شود.

وزیر بهداشت روسیه هم در این جلسه گفت که واکسن کرونا در مرکز گمالایا و بر پلتفرم مشخص ساخته شده و قرار است بر این پایه شش واکسن دیگر ساخته شود.

 روسها هفته گذشته گفته بودند که فردا چهارشنبه این واکسن ثبت رسمی خواهد شد.

امروز یک انجمن پزشکی از وزارت بهداشت روسیه خواسته بود به دلیل مشخص نشدن ابعاد مخاطرات احتمالی این واکسن، کار ثبت رسمی آن را به تاخیر بیندازد.

براساس گزارش خبرگزاری دولتی تاس روسیه، در گزارش رسمی سایت ثبت رسمی دارو در روسیه، مقابل واکسن کرونا نوشته شده است که اول ژانویه سال آینده (دیماه امسال) این واکسن در دسترس مردم قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *