مرگ پس از تزریق واکسن آنفلوانزا
پزشکی سلامت

مرگ ۹ نفر در کره جنوبی پس از تزریق واکسن آنفلوانزا

مقامات کره جنوبی از‌ مرگ ۹ نفر در این کشور پس از تزریق واکسن آنفلوانزا طی هفته گذشته خبر دادند و این شرایط نگرانی‌هایی را در مورد ایمنی واکسن‌ به همراه داشته است.

مرگ پس از تزریق واکسن آنفلوانزا

مرکز کنترل بیماری و بهداشت کره جنوبی مرگ ۹ نفر از‌ شهروندان این کشور پس از تزریق واکسن آنفلوانزا را تایید کرد.

با این حال مقامات کره جنوبی اعلام کرده‌اند دلیلی وجود ندارد که باور کنیم مرگ این پنج تن با واکسیناسیون مرتبط بوده است اما تحقیقات در این رابطه در حال انجام است.

گزارش فوت این چند نفر که در صدر اخبار در کره جنوبی قرار گرفته پس از آن منتشر شد که برنامه ملی واکسیناسیون به دلیل نگرانی در مورد ایمنی آن به حالت تعلیق درآمده است.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری و بهداشت کره جنوبی در گزارشی آورده است که دو مورد از مرگ و میرها احتمالا به دلیل شوک جدی پس از تزریق بوده است. همچنین دو فرد سالمند ۶۸ و ۷۸ ساله از جمله کسانی هستند که در منطقه داگو واکسن زده و جانشان را از دست داده اند.

هراس از مرگ و میر ناشی از تزریق واکسن آنفلوانزا در کره جنوبی زمانی عمومیت یافت که یک نوجوان ۱۷ ساله در شهر بندری « اینچیون » پس از تزریق واکسن آنفلوانزا جان خود را از دست داد.

تاکنون نزدیک به ۱۳ میلیون نفر در کره جنوبی واکسن آنفلوانزا دریافت کرده اند ، که نزدیک به ۸ میلیون نفر آنها جزو برنامه ویژه دولت بوده و واکسن رایگان به آنها تزریق شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *