• امروز : شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 9 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Saturday - 23 September - 2023

آرشیو وبلاگ

19سپتامبر
ورود تیم النصر به هتل اسپیناس پالاس

ورود تیم النصر به هتل اسپیناس پالاس

اتوبوس تیم النصر به هتل اسپیناس پالاس وارد شد، اما محوطه پر از جمعیت علاقه‌مند به فوتبال و طرفداران ستاره پرتغالی بود.

09آگوست
آتش سوزی جنگلهای بلوط زاگرس

آتش سوزی جنگلهای بلوط زاگرس

آتش سوزی در سه نقطه مرزی (ده‌ره‌وه ران، ئاسنه وه) و جاده مریوان- سقز (گوماره‌له‌نگ) که از عصر پنجشنبه ( ۱۲ مرداد ۱۴۰۲ )‌آغاز شد  

08آگوست
بیابان در کمین گلستان سبز

بیابان در کمین گلستان سبز

کم‌آبی، گرما، کاهش بارندگی، خشکسالی، گرد و غبار و ریزگرد از جمله مشکلات زیست محیطی استان گلستان در سال‌های اخیر هستند. این مشکلات تصور همگانی از سرسبزی این استان شمالی و برخوردار از هزاران هکتار جنگل و مرتع را تغییر داده‌اند. به همین دلیل، ضرورت اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی بیشتر شده است.  

26جولای
فلامینگوها بر فراز دریاچه

فلامینگوها بر فراز دریاچه

بیش از ۳۰ هزار فلامینگو در تالاب‌های اقماری پارک ملی دریاچه مهارلو فرود آمده اند. بخش قابل توجهی از این تالاب‌ها در پاییز سال ۱۴۰۱ به دلیل کاهش بارندگی و آب رودخانه‌ها خشک شده بودند که در ماه‌های اخیر با تخصیص حق آبه بصورت کامل آبگیری شده‌اند.

26جولای
همایش شیر خوارگان حسینی مصلی تهران

همایش شیر خوارگان حسینی مصلی تهران

همایش شیرخوارگان حسینی مراسمی است به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگری همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه، افغانستان و… همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌گردد.

03جولای
قلعه فورگ

قلعه فورگ

قلعه فورگ، که به آن قلعه “میرزا رفیع خان” نیز مشهور است، در ارتفاع ۱۸۴۰ متری قرار گرفته واقع شده است. این قلعه در شمال روستای فورگ و در فاصله ۱۱۰ کیلومتری غربی شهر “بیرجند” در استان “خراسان جنوبی” قرار دارد. قلعه “فورگ” که پس از قلعه “الموت” بزرگترین پایگاه اسماعیلیان بوده است، از بین […]